Wyniki NBA: Bez niespodzianki, będzie rewanż! 50-tka Duranta

27
5390

Golden State Warriors w meczu numer sześć serii z Los Angeles Clippers pewnie ograli rywala i tym samym awansowali do drugiej rundy play-offów. Prawdziwą gwiazdą tego starcia był Kevin Durant rzucając rywalowi 50 punktów.

LOS ANGELES CLIPPERS – GOLDEN STATE WARRIORS 110:129 (2-4)

– Gospodarze zaczęli bardzo dobrze, bo dzięki aktywności w defensywie i dobrym decyzjom w ataku wyszli na prowadzenie 18:8, co podekscytowało kibiców. Jednak po chwili euforii, z każdą kolejną minutą Golden State Warriors coraz bardziej dochodzili do głosu przejmując mecz. Za wszystkim stał Kevin Durant, którego zawodnicy Los Angeles Clippers zwyczajnie nie potrafili przykryć.

– W samej pierwszej połowie Durant rzucił 38 punktów! Szedł na rekord Michaela Jordana (63 oczka), ale w drugiej połowie znacząco wyhamował. Goście z Oakland wygrywając drugą kwartę 37:22 wyszli na dwucyfrowe prowadzenie i kontrolowali mecz do samego końca. Gospodarze momentami wyglądali na całkowicie bezradnych. W czwartej kwarcie LAC zmniejszali prowadzenie do 14 oczek, ale to wszystko, na co było ich stać.

– Drużynie Doca Riversa na pewno nie pomógł fakt, że obok meczu przeszedł Lou Williams. Super-rezerwowy tym razem był całkowicie poza rytmem trafiając koszmarne 3/21 z gry. Wózek ciągnąć starał się Danilo Gallinari z 29 punktami (11/24 FG, 3/7 3PT). Niekwestionowaną gwiazdą był jednak KD notując 50 oczek (15/26 FG, 6/14 3PT, 14/15 FT), 6 zbiórek, 5 asyst, przechwyt i blok. Stephen Curry w pierwszej połowie na chwilę opuścił parkiet po urazie kostki, ale wrócił do gry i wydaje się, że nie ma powodów do obaw. GSW w drugiej rundzie zmierzą się z Houston Rockets.

Widziane z półdystansu: Statystyki gubią, kwas w Warriors i “bad shot” Lillarda!

27 komentarzy
Kork von Donnersmarck
27 kwietnia 2019 07:35

Oczka, oczka znowu atakują!!!!! Czy Michał Kajzerek przeżyje konfrontację z inwazją oczek? Czy Ziemia podniesie się po bestialskim ataku wszechobecnych oczek z kosmosu? Czy z przymrużeniem oczka należy traktować doniesienia na temat oczek, które zdominowały koszykarskie relacje? Napisałbym coś więcej na ten temat, ale nie mam czasu, albowiem wpadła mi ostatnio w oczko pewna panna i szykuję się na randkę; kwestia oczkowej proliferacji musi zatem pozostać na razie nierozstrzygnięta. Natomiast Lou Williams po raz kolejny potwierdził swoją „klasę”. Jeden z najbardziej przereklamowanych koszykarzy grających obecnie w lidze. Bardziej pasowałby do Ogniwa Polbit Szczecin niż do NBA. I mówię to zupełnie… Czytaj więcej »

potwor z oakland
27 kwietnia 2019 08:02

Dubs in 4. Harden sie znowu spali. Houston sa zbyt przewidywalni bez pomyslu na gre. Durant bezdyskusyjnie najlepszy gracz w lidze a nawet i w historii

27 kwietnia 2019 08:23
Odpowiedz  potwor z oakland

Bezdyskusyjnie. Warriors zresztą to bezdyskusyjnie najlepsza drużyna w historii; Marcin Gortat zaś bezdyskusyjnie „stawia najlepsze zasłony w lidze”.

Suawo
Suawo
27 kwietnia 2019 10:42

Ale by bylo gdyby warriors i gortat polaczyli sily, ich gra plus jego legendarne zasłony-miazga !

Mariuszz
Mariuszz
27 kwietnia 2019 12:57
Odpowiedz  Suawo

Życia nie oszukasz – przy takich zasłonach POLISH HAMMERA myślę że taki Curry rzucał by jak na treningu 20/20 za 3

27 kwietnia 2019 17:40
Odpowiedz  Mariuszz

Marcin przecież „bardzo się polecał” GSW; nie wiedzieć czemu ci nie byli zainteresowani jego wątpliwej jakości usługami…;)

Artur
Artur
27 kwietnia 2019 08:09

Wszyscy zawsze mówią o playoff mode LeBrona. Durant nie potrzebuje mediów i nakręcania, po prostu w decydujących chwilach wychodzi i robi swoje. Dlatego jeśli zdobędą mistrza, to będzie Mvp finałów.

Grzegorz Es
Grzegorz Es
27 kwietnia 2019 09:02
Odpowiedz  Artur

Z drugiej strony psychika Duranta nie jest jego mocną stroną. Ciekawy jestem jego konfrontacji z Birdem czy Jordanem jakby trochę na niego wsiedli mentalnie.

Artur
Artur
27 kwietnia 2019 09:51
Odpowiedz  Grzegorz Es

Patrick jest jednym z najbardziej nieprzyjemnych obrońców w lidze. Udało mu się wyprowadzić KD z równowagi, ale Kevin po prostu zaufał umiejętnościom i widzimy, jak to się skończyło. W tym momencie nie ma w lidze obrońcy, który byłby w stanie trzymać Duranta cały mecz (chociaż KD nie jest jedyny). Swoją drogą trochę zabawny widok jak Temple przez chwilę ,,bronił” w drugiej kwarcie, a Kevin rzucał sobie jak chciał.

Mariuszz
Mariuszz
27 kwietnia 2019 13:00

Antetokounmpo przy swoim zasięgu i kociej zwinności mógłby sie pokusic ale nie ma wystarczających umiejętności w obronie do gry 1-1

Nore
Nore
27 kwietnia 2019 08:24

Nie kibicuje GSW ale brawa za dobry mecz.Teraz czeka nas szybszy finał jak rok temu.

Jestem przed swoim prime
27 kwietnia 2019 08:41

Będzie starcie tytanow. Pojedynek koszykarskich bogów, dwóch panteonow. Koszykarki swiat wstrzyma w tej serii oddech. Oby Paul był zdrowy, wtedy pokonanie Warriors jest możliwe. Rockets w sześciu.

Ruspect
Ruspect
27 kwietnia 2019 11:44

Starcie koszykarskich bogów?Bez przesady.Starcie koszykarskich bogów to raczej Bird vs Magic czy Jordan vs Malone.Ewentualnie Hakeem vs Ewing

27 kwietnia 2019 15:08
Odpowiedz  Ruspect

Warriors i Rockets to teraz dwie najmocniejsze drużyny ligi. Rockets wylądowali na 4 Msc nie przez porażkę z OKC, ale przez fatalny start. Źle wieści dla Warriors-Paul jest zdrowy, a Rockets niewyeksploatowani. Poza tym KD nie pociągnie drużyny przez całe po tak spektakularne jak z Clippers. Zresztą.. 6 meczów w serii z Clips? Rockets mieli bardziej wymagającego przeciwnika i pokonali go jego bronią. Tym niemniej będzie to spektakularne seria. A o przeszłość i kto zasługuje na miano członka panteonu koszykówki, nie będę się spieral. Teraz jest ważne to, co jest tu i teraz. Tylko Rockets mogą wygrać serię z Warriors.

Szikager
Szikager
27 kwietnia 2019 15:53

Celci się rozkręcają, ze zdrowym Smartem mogą postawić skuteczna obronę, a jeśli Hayward rzeczywiście wraca do wielkiej formy, to kto wie?
No i Szóstki, moim zdaniem, mają szansę, jeśli się ogarną. Z Nets grali średnio, ale potencjał na siedmiomeczową serię mają. I nie są bez szans na jej wygranie.
Oczywiście, najpierw któraś z tych drużyn musi do finału dotrzeć.

27 kwietnia 2019 09:14

Lou Williams, na wyjazdach 58% z gry, śr. 30pkt i 10as, w domu 21%z gry, śr.12pkt i 5as.
O co tu chodzi?

gramyw21czykróla?
27 kwietnia 2019 10:56

Durant demonstruje jaka jest różnica między nim, a pozostałymi z wielkiej trójki OKC 2012. On wygrywa, a Harden i Westbrook statystykują. Z Warriors brodacz pokaże jak można rzucać, rzucać, rzucać…ale nie trafiać.

knknkn
knknkn
27 kwietnia 2019 13:49

on ma całą plejada gwiazd w drużynie a harden i westbrook nie :-/ pomysł trochę tak rzuty się muszę rozłożyć na thompsona currego itp

pawel
pawel
27 kwietnia 2019 15:05

A jak będzie inaczej to pokażesz się pod tym samym nickiem?czy jak pipa zmienisz nick na kolejny i będziesz pisał dalej swoje mądrości?

27 kwietnia 2019 13:12

W przerwie meczu widziałem, że Paul George znalazł sobie zajęcie na długie wakacje. Robi pieskowi ubranko na drutach 😀 Westrook w tym czasie zalicza triple-double w parku z 15-latkami. Ale czy wygrywa? Nic nie słyszałem.

pawel
pawel
27 kwietnia 2019 15:25
Odpowiedz  Jerzu

Hah Jerzy, widziałem ta reklamę juz ,jednak onsię z pieskiem się bawił w czasie play off ów juz?co do meczu, mimo że zwę go Snejkiem od czasu przejścia do GSW to chyba musze to przyznać, mimo że Kawhiego Lubię czy Embiida czy Greka, że to On jest chyba najlepszy obecnie w lidze ,bo w ofensywie bije Kawhiego a także Giannisa, Greka bije o lata świetlne a w defensywie może to nie jest poziom Kawhiego ale Antka? Myślę że tak.2 runda Play off na wschodzie szczególnie to będzie miazga.Praktycznie każda ekipa z trójki(no może poza Bucks)ma moja ogromną sympatię, Toronto ze… Czytaj więcej »

Christopher
Christopher
27 kwietnia 2019 20:36
Odpowiedz  pawel

Snejkiem bo co zmienił ekipę.Każdy idzie gdzie jest lepiej.Ja też po paru latach zmieniłem prace na lepiej płatną z możliwością dalszego awansu. I co też jestem snejkiem?

Rad23
Rad23
27 kwietnia 2019 22:35

On przede wszystkim zepsuł ligę swoją decyzją. Nie wiem jak można się nim tak podniecać? Ehh ty to jednak jesteś pustak.

27 kwietnia 2019 18:25

GSW cały sezon wyglądają średnio, ale to chyba bardziej kwestia motywacji niż spadku formy. Na HR wyjdą na pewno zmotywowani ale przeciwnicy będą zmotywowani jeszcze bardziej – bo nie maja pierścieni. Curry, Klay maja 3, Durant 2. Krzyś Paweł jak nie teraz to kiedy? Będzie fajna seria- chyba przedwczesny finał. Wszystko może się zdarzyć. Kto ze wschodu może im zagrozić? Bucks wyglądają najsolidniej ale tradycyjnie kibicuje Celtom, trochę Raptors przez Kawhiego. W Denver 7 mecz wygrają miejscowi, jedyne co mnie tu zastanawia czy nie wyjdzie brak doświadczenia w PO.