Isaiah Thomas rozmawiał z Adrianem Wojnarowskim i stwierdził, że kontuzja biodra w żaden sposób nie wpłynie na jego styl gry. – Nie jestem uszkodzony. Wrócę do gry i będę tym samym zawodnikiem – mówi. Sprawa jego transferu do Cleveland Cavaliers nadal się nie rozwiązała.


Rzekomo Cleveland Cavaliers rozmawiają już z Boston Celtics. Na czym ostatecznie stanie? W Bean-city nie są gotowi poświęcić nikogo więcej, ale może dorzucą wybór z pierwszej lub drugiej rundy draftu. Można odnieść wrażenie, że na więcej po prostu nie są w stanie sobie pozwolić. O tym też pisze Adrian Wojnarowski w swoim tekście na ESPN. Isaiah Thomas zdaje się być przekonany, że kontuzja w żaden negatywny sposób nie wpłynie na jego grę.

Będę takim samym graczem jak wcześniej. Wszyscy lekarze, z którymi rozmawiałem mówili mi to samo – przyznaje Thomas, który w kolejnym sezonie najprawdopodobniej będzie pomagał wicemistrzom z Ohio. – Ta kontuzja na pewno nie zniszczy mojej kariery. Może nie będę gotowy tak szybko, jakby sobie tego niektórzy życzyli, ale na pewno wrócę do gry – dodaje. W poprzednim sezonie Thomas rozegrał dla C’s 76 meczów i notował średnio 28,9 punktu, 5,9 asysty, 2,7 zbiórki trafiając 46,3 FG% oraz 37,9 3PT%.

28-latek ma za sobą najlepszy sezon w karierze i w kolejny wchodzi z ostatnim rokiem obowiązywania umowy, zatem podczas off-season 2018 trafi na rynek wolnych agentów jako niezastrzeżony gracz. – Żaden z lekarzy nie stwierdził, że problemy z biodrem mogą w większym stopniu wpłynąć na moją karierę. Operacja w tym wypadku nie była najlepszą opcją – podkreśla Isaiah. – Pogorszyłem ten uraz w marcu, gdy spadł na mnie Karl-Anthony Towns. Grałem dalej i tylko sprawę pogorszyłem.

W pewnym momencie ból był już nie do zniesienia i Thomas opuścił ostatnie mecze przeciwko Cleveland Cavaliers w finale wschodniej konferencji. Jego koledzy ostatecznie byli w stanie urwać tylko jedno zwycięstwo. Przed nim nadal niejasna przyszłość. – Kontroluję co mogę kontrolować. Nie wiem, co zrobi zespół. W tym momencie walczę z urazem, ale jest znacznie lepiej niż było w maju – kończy. Nadal mimo wszystko nie wiadomo, kiedy Isaiah dostanie od lekarzy zielone światło.

 


7 KOMENTARZE

  • moim zdaniem już stracili. Tak się nie załatwia biznesów w NBA. Cavs mieli wszystkie badania przed swoimi oczami i wiedzieli jak będzie wyglądał ten deal. Wszyscy GM-owie przyglądają się jaką szopkę odstawia Gm Cavs. I kto z nimi będzie handlował? a czas przebudowy w Ohio zbliża się coraz bardziej.

  • Ha dobre Cavs tracą? Za sfrustrowaną gwiazdkę dostają All stara wchodzącego w swój prime (wątpie by ta kontuzja po powrocie odbiła sie na jego grze), niezłego defensora, młodziaka i jeszcze wybór w top5 jak nic. I jeszcze im mało?
   Im dłużej to trwa to coraz bardziej jestem pewny że C’s dali sie ograć

  • Kyrie jest 3 lata młodszy od IT, tyle samo lat w NBA. Tylko ze Kyrie od 6 lat prezentuje poziom all star, a IT tylko w poprzednim sezonie…overated.

 1. Deal zatwierdzony. Pick z drugiej rundy udało się ugrać Cav’s. Nie wiem czy był sens robienia takiego szumu przez Cav’s, bo chyba nie sądzili, że dostaną wiecej. Było minęło, bynajmniej można już oficjalnie zacząć zastanawiać się jak ta wymiana wpłynie na obie drużyny.

 2. Niestety, moim zdaniem, właśnie rozpoczyna się koniec kariery Thomasa. Właśnie ta kontuzja to rozpocznie…. przykro mi ale podpowiada mi to IWK (instynkt wieloletniego kibica).
  A Boston pewnie i tak dorzuci pick drugorundowy i puści temat, bo ….czuje pismo nosem :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here