Stało się to, co było zapowiadane od dawna – dotychczasowy szkoleniowiec Stelmetu BC odszedł z klubu, a jego funkcję przez najbliższy sezon będzie pełnił dotychczasowy asystent – Artur Gronek.


Dziękuję władzom klubu za kredyt zaufania. Propozycja oczywiście trochę mnie zaskoczyła, bo na rynku jest dostępnych bardzo wielu bardzo doświadczonych trenerów. Ale to oczywiście zaskoczenie bardzo pozytywne – mówi Artur Gronek. – Wiem, że klub konsultował tę decyzję z ludźmi, którzy są mi bliscy i z którymi pracowałem. Wiem, że Sašo Filipovski też dołożył swoją opinię, która miała znaczenie w powierzeniu mi tej roli. Czy będę kontynuował to co zbudował w Zielonej Górze Sašo? Na pewno tak, szczególnie w kwestii relacji z zawodnikami i sztabem współpracowników. Będę chciał dobrze wykorzystywać psychologię, jaką w tym elemencie wykorzystywał Sašo – dodał nowy szkoleniowiec.

Dotychczasowy asystent Sašo Filipovskiego będzie prowadził zespół w sezonie 2016/17 w rozgrywkach Tauron Basket Ligi, jak i w europejskich pucharach. Artur Gronek ma 31 lat i ze Stelmetem BC jest związany od roku 2013 kiedy został asystentem Mihailo Uvalina.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj