Kibice Dallas Mavericks mogą czuć zaniepokojenie. Luka Doncic niespodziewanie przerwał swój wczorajszy trening. Grymas bólu na twarzy Słoweńca oraz lodowy okład na nodze nie wróżą najlepiej. Czy lidera teksańskiej ekipy czeka dłuższa przerwa?


Pechowy incydent z udziałem Luki Doncica miał miejsce w trakcie wewnętrznej gierki. Jak podaje Callie Caplan z Dallas Morning News, Doncic krzyknął niespodziewanie z bólu i szybko opuścił parkiet. Udając się w stronę trybun, Słoweniec złapał się za lewe kolano, a halę opuszczał z lodem kompresem wokół kontuzjowanego miejsca.

Przypomnijmy, że urazu kostki i dolnej części lewej nogi Słoweniec nabawił się 15 listopada w meczu z Denver Nuggets. Osłabieni jego brakiem Mavs przegrali dwumecz z Phoenix Suns oraz pierwsze starcie z Clippers. Początkowo wydawało się, że Doncic zdoła wrócić na wtorkowy rewanż z LAC, jednak niespodziewane zdarzenie podczas treningowej gierki, jego udział w tym meczu stawia pod dużym znakiem zapytania.

Na powyższym filmie nie widać feralnego momentu zdarzenia, jednak według relacji dziennikarza Dallas Morning News, nastąpiło ono krótko po zarejestrowanym przez kamery powyższym fragmencie.

Podczas nieobecności Luki ciężar gry brali na siebie Kristaps Porzingis, Tim Hardaway Jr. oraz Jalen Brunson. Brak Doncica był jednak bardzo odczuwalny i porażek z mocnymi rywalami z konferencji niestety nie udało się uniknąć. Miejmy nadzieję, że kontuzja okaże się niegroźna i że będzie w stanie wystąpić w dzisiejszym meczu. Jego ewentualna nieobecność może przesądzić o czwartej porażce Mavs z rzędu. Trzymamy kciuki za pomyślny scenariusz.

Zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET LIVE. Krzysztof Sendecki i Michał Pacuda podsumują ostatnie wydarzenia z parkietów NBA. Początek w czwartek 25 listopada o godzinie 21:00!


3 KOMENTARZE

  1. Kiedy te drużyny się nauczą, że nie można polegać tylko na jednym graczu? Nawet z prime Porzingisem Dallas nie ma szans cokolwiek zwojować. Coś czuję, że w tym sezonie o pierścień będą się biły dobrze zbilansowane, a nie te które ciągnie jeden gracz.

  2. Nie wiem skąd wy bierzecie te informacje ale z
    moich wynikało, że zagra z Clippers i rzeczywiście zagrał i prawie walnął triple double.

  3. Jak dla mnie gość który niemal w każdym meczu gra powyżej 40 minut musi to przypłacić kontuzjami. Oby tylko nie zniszczyło mu to kariery. Wielu kluczowych zawodników, filarów swoich drużyn gra ok. 30 minut. Luka jest za bardzo eksploatowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here