Furkan Korkmaz to nadal dobrze zapowiadający się europejczyk na parkietach NBA. W trakcie meczu ostatniej ligi letniej rzucił 40 punktów. Problem polega na tym, że w rotacji Philadelphii 76ers praktycznie nie dostaje minut, co zaczęło mu wyraźnie przeszkadzać. Najwyraźniej do tego stopnia, że poprosił o transfer.

Wcześniej Philadelphia 76ers zrezygnowała z trzeciego roku w kontrakcie Furkana Korkmaza, a to oznacza, że zawodnik latem przyszłego roku będzie niezastrzeżonym wolnym agentem. Ostatnie doniesienia wskazują jednak na to, że Korkmaz Filadelfię chce opuścić znacznie wcześniej. Zawodnik jest poza rotacją trenera Bretta Browna i nie ma zamiaru się z tym po prostu pogodzić. W jego wieku minuty na parkiecie są kluczowe dla rozwoju.

Odezwał się więc głos ambicji zawodnika. Według informacji powiązanych z drużyną, Korkmaz poprosił Szóstki o transfer. – Skoro tutaj nie dostaję minut, chciałbym się sprawdzić w innym środowisku – mówił. – Nie wiem, jakie mam teraz opcję. Po prostu chciałbym się znaleźć na parkiecie. Tutaj do tej pory nie dostałem stosownej szansy, jedynie minuty w końcówkach rozstrzygniętych meczów – dodaje.

Sixers najwyraźniej nie spodziewali się, że Korkmaz będzie się czegokolwiek domagał. 21-latkowi brakuje przede wszystkim siły, ale może jest szkoleniowiec gotowy dać mu szansę. Z tym że perspektywa ewentualnej utraty gracza latem przyszłego roku, gdy ten trafi na rynek wolnych agentów, może wielu generalnych menadżerów zniechęcić do jakichkolwiek rozmów. Mogłoby być inaczej, gdyby Sixers nie rezygnowali z trzeciego roku umowy Furkana i mieli w zanadrzu dodatkowy gwarantowany sezon, co mogłoby ułatwić negocjacje.

Niewykluczone zatem, że Korkmaz nie doczeka się rozwiązania swojej sytuacji i będzie zmuszony uzbroić się w cierpliwość aż do letniego okienka 2019. Jednak czy wtedy którakolwiek z ekip znajdzie w swojej rotacji miejsce dla młodego zawodnika – zwłaszcza, gdy ten w Philly nie pokaże, na co tak naprawdę go stać? Prośba o transfer wydaje się być rozsądnym rozwiązaniem, ale czy zawodnik czegokolwiek się w tej sprawie doczeka to osobna kwestia.

NBA: Rockets odzyskali bardzo ważną postać

4 KOMENTARZE

  1. Mądry ambitny chłopak który chce grać, nic dziwnego..jak nie to powrót do Europy, biedny nie będzie..a są kluby które go chętnie wezmą pod opiekę np. Dallas

    • Jest ambitny i jest utalentowany. Jako fan szóstek nie kumam co oni robią ze mu nie dają szansy na grę. Zapewniam że gość jest ukrytym talentem i 76ers będą kiedyś tego żałować. Powinien dostać te 15 minut spokojnie.

    • Nooo, dokładnie. Za Matthews’a strzelającego ślepakami jak najbardziej. A Europa od zawsze miała ułożoną rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj