Nate Bjorkgren został nowym trenerem Indiana Pacers – poinformował Shams Charania z The Athletic. Dotychczasowy asystent Nicka Nurse’a w Toronto Raptors podpisał kilkuletnią umowę. Na ten moment nie są znane szczegóły kontraktu.


Bjorkgren, według doniesień, przekonał zarząd klubu z Indianapolis swoim doświadczeniem na stanowisku asystenta. Głównym czynnikiem miał być fakt, że potrafi osiągnąć sukcesy, tak było w Raptors oraz w G League. – Jesteśmy bardzo zadowoleni i już nie możemy się doczekać współpracy – przyznał Kevin Pritchard, prezydent Pacers do spraw operacji koszykarskich.

Za nami długie i intensywne poszukiwania, ale ostatecznie doszliśmy do porozumienia. Uważamy, że Nate to na ten moment kandydat idealny. Przychodzi ze zwycięskiego środowiska, pokazał w przeszłości, że potrafi wygrywać. Liczmy na długofalową współpracę, któa pomoże Pacers zrobić krok do przodu – dodał Pritchard.

Bjorkgren współpracował z Nursem już w G-League, następnie, jako główny trener, prowadził Santa Cruz w G-League. W 2015 roku został asystentem szkoleniowca Phoenix Suns, a w lipcu 2018 ponownie połączył siły z Nursem i był częścią zwycięskich Raptors z sezonu 2018-19.

Jestem zaszczycony, że mogę objąć tę funkcję. To coś, na co przygotowywałem się przez całą karierę. Chciałbym podziękować za otrzymanie szansy. Chciałbym również wyrazić szacunek dla Nicka Nurse’a, który przez 14 lat dawał mi możliwość rozwijania się. Nie mogę doczekać się współpracy. Liczę, że osiągniemy nasz cel jakim jest mistrzostwo NBA – możemy przeczytać w oświadczeniu Bjorkgrena.

Nowy trener zastąpi na tym stanowisku Nate’a McMillana, który w każdym z ostatnich czterech sezonów zdołał zakwalifikować się do play-offów. Jednak w fazie posezonowej nie szło mu już tak dobrze – może „pochwalić” się bilansem 3-16. W ostatnich dwóch sezonach Pacers odpadali po rozegraniu czterech spotkań.


Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments