Sensacyjne doniesienia od Vincenta Goodwilla z Yahoo Sports. Indiana Pacers są gotowi wysłuchać ofert za swoich dwóch najlepszych zawodników – Malcolma Brogdona i Domantasa Sabonisa. Wygląda na to, że żaden zawodnik Pacers nie może być pewny swojej przyszłości w Indianapolis.


Mocną wydawać by się mogło pozycję Brogdona w Pacers, zachwiał niedawny transfer Carisa LeVerta. Według pojawiających się plotek management Indiany zamierza stawiać na pozyskanego z Brooklyn Nets LeVerta. Brogdon to jeden z najbardziej cenionych rozgrywających ligi. Za świetną grę w swoim debiutanckim sezonie 2016/17 w barwach Milwaukee Bucks odebrał nagrodę dla Najlepszego Debiutanta Roku. W swoich dotychczasowych występach w obecnym sezonie notował średnio 21,6 punktów, 6,1 asyst, 4,7 zbiórek oraz 1,1 przechwyt na mecz. Jego obecny kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2022/23.

Równie zaskakująca, a może nawet bardziej wydaje się informacja o gotowości rozstania z dwukrotnym All-Starem Domantasem Sabonisem. 24-letni silny skrzydłowy Pacers to w ostatnich dwóch latach najmocniejszy punkt drużyny z Indianapolis. Jego średnie statystyki obecnego sezonu to 20,2 punkty, 11,2 zbiórki, 6,2 asyst oraz 1,2 przechwyty na mecz. Kontrakt urodzonego w Portland Sabonisa wygasa po sezonie 2023/24.

Według Zacha Lowe wiele klubów wyraża zainteresowanie weteranem Dougiem McDermottem, który w obecnym sezonie notuje najlepsze statystyki w karierze (13,6 punktów/mecz). McDermott na rynek wolnych agentów wejdzie po zakończeniu obecnego sezonu.

Zaskakująca determinacja szefostwa Pacers wynika prawdopodobnie z tego, iż mimo posiadania w rotacji ciekawych i wartościowych zawodników drużyna notuje słabe wyniki. Obecnie Pacers z bilansem 19-23 zajmują 10 miejsce w tabeli wschodu. W najbliższych godzinach okaże się, czy pojawiające się plotki mają realne pokrycie w rzeczywistości.

3 KOMENTARZE

  1. Szefostwo może sobie pogratulować zwolnienia McMillana po zeszłym sezonie. Co roku osłabiali drużynę utratą fajnych ludzi. Zatrudnienie LeVerta w miejsce przeszacowanego Oladipo było udanym ratunkiem. Zdrowy skład Turner, Sabonis, Warren, LeVert, Brogdon przy solidnym wsparciu rezerw wyglądałby bardzo przekonująco. Zarząd nie będzie na to czekał i już wsadził kij w mrowisko.

  2. „W swojej dotychczasowej karierze notował średnio 21,6 pkt” chyba blad bo w karierze to on srednio zdobywal 14,8pkt. 21.6pkt to on srednio zdobywa w tym sezonie

    • Tak oczywiście. Ma Pan rację. Błąd już poprawiony. Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj