NBA: Za co wyleciał Bobby Portis? Dziwna decyzja sędziów

9
2624

Bobby Portis nie jest najmilszym zawodnikiem w NBA. Zdarzały mu się różne zachowania wobec rywali, ale ta sytuacja z meczu Knicks – Wizards budzi spore kontrowersje. Czy sędziowie nie podjęli zbyt pochopnej decyzji?


Sytuacja miała miejsce dziewięć minut przed końcem meczu. Wizards prowadzili 80:77 i wzięli czas. Shabazz Napier rzucił po gwizdku, ale Bobby Portis zbił piłkę przed tym jak dotknęła obręczy. Napier ruszył w stronę ławki swojej drużyny, a Portis rzucił piłką w jego stronę. Sędziowie uznali, że to było celowe i wyrzucili gracza Knicks.

Sytuację obejrzeć można na poniższych nagraniach. Czy naprawdę Portis rzucił piłką w Napiera? Wyglądało to raczej na podanie, a że Napier się odwrócił, to dostał piłką w ramię. Widać jak coś mówi Portisa po rzucie, a w tym momencie ten podaje do niego piłkę. Napier się odwraca… 

Sędziowie nie ukarali Portisa tylko przewinieniem technicznym, ale wyrzucili go z boiska, co w tej sytuacji wydaje się być mocno kontrowersyjne. Czy nie przesadzili? Czy na pewno było to celowe ze strony gracza Knicks? Poza tym czy było też na tyle mocne, aby zakwalifikować do w wyrzucenia?

Czy w tej sytuacji Portis powinien wylecieć z boiska?

View Results

Loading ... Loading ...

Knicks przegrali 96:114. Portis grał 15 minut, zdobył siedem punktów i zaliczył siedem zbiórek. Był jedynym graczem nowojorczyków, którzy w tym spotkaniu mieli dodatni współczynnik +/-, czyli kiedy był na boisko, to Knicks wygrali ten okres czterema punktami.

NBA: Doncić wrócił i znów błyszczy!


Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian79r
Sebastian79r
13 lutego 2020 16:07

A może by tak Specustawe zrobić aby można było i w NBA sędziów karać dyscyplinarnie ? :-)) A tak na serio to przesadzili.

Rafał
Rafał
13 lutego 2020 20:36
Odpowiedz  Sebastian79r

Niby przesadzili bo podawał lekko. Ale z drugiej strony, gdyby nie było reakcji lub byłaby za mało stanowcza, kwestia czasu byłoby aż sytuacja się powtórzy tylko z inną siłą… I dyskusja czy już rzucił mocno czy nie… Dlatego ostatecznie uważam, że reakcja przesadzona ale słuszną bo wykluczy podobne (gorsze) zagrania w przyszłości.

Inszy
Inszy
14 lutego 2020 07:33
Odpowiedz  Rafał

Akurat na nagraniu wygląda jakby Napier wyciągnął rękę po piłkę. Więc decyzja sędziego jest tragiczna i powinna ponieść za sobą jakieś konsekwencje dla niego.

Rafał
Rafał
14 lutego 2020 09:49
Odpowiedz  Inszy

Nie chcę wyjść na kogoś kto broni sędziów ale jednak muszę. Dla mnie tragiczne było zachowanie Napiera, głupie Portisa. W całej sytuacji zabrakło mi ukarania Napiera np. T i wtedy uważam, że z prewencyjnego punktu widzenia i na wzgląd widowiskowości ligi byłaby to idealna decyzja. Jeżeli Portis chciał coś udowodnić Napierowi niech legalnie zrobi blok w stylu Ziona, niech postawi twarda zasłonę na Napierze albo weźmie kogoś na plakat. I vice versa – Napier niech wkręci w ziemię Portisa, połamie mu kostki crossem lub walnie wielką 3 przez ręce, a nie rzuca po gwizdku w przerwie, a potem zachowuje się… Czytaj więcej »

mackiki
mackiki
14 lutego 2020 04:56

Skomentuje to fachowo PFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF

Grzesin
Grzesin
14 lutego 2020 07:19

Gdyby Napier nie machał rękami po tym jak trafiła go piłka to pewnie nie byłoby problemu.

murdi
murdi
14 lutego 2020 09:03

Napier zachował się jak dziewczynka. Te młode pokolenie jest zniewieściałe

MasterZen
MasterZen
14 lutego 2020 10:00

Napier zachował się jak c$##a. Rozkłada bezradnie ręce do sędziów, bo nie zorientował się że leci w jego stronę piłka. Kiedyś sędziowie byli inni, mieli sympatię do zawodników, teraz to ograniczeni urzędnicy. Czasami ich decyzje jakby były złośliwe, nie wiem z czego wynika ta frustracja i niechęć do dialogu. Wystarczy czasami proste ostrzeżenie, typu chej Booby patrz jak podajesz bo następnym razem uznam, że zrobiłeś to celowo.