Niestety wiele wskazuje na to, że Michaela Portera Jr’a nie zobaczymy w tym sezonie na ligowych parkietach. Zawodnik Denver Nuggets potrzebuje operacji pleców i rehabilitacja prawdopodobnie wykluczy go z gry na pozostałą część rozgrywek 2021/22. Wracają więc problemy sprzed kilku lat. 

Już przed draftem wiele mówiono o problemach Michaela Portera Jr’a. Niektórzy lekarze nie widzieli dla niego nadziei, dlatego nakłaniali generalnych menadżerów, by zrezygnowali z usług zawodnika. Denver Nuggets postanowili zaryzykować i jeszcze przed rozpoczęciem tego sezonu można było odnieść wrażenie, że ryzyko im się opłaciło. Wiele osób było wręcz przekonanych, że przed Porterem przełomowy sezon, w którym może walczyć o miano All-Stara. 

Niestety już na początku rozgrywek zawodnik zgłosił sztabowi medycznemu kłopoty z plecami. Teraz, poprzez Adriana Wojnarowskiego z ESPN, dowiadujemy się, że Porter Jr przejdzie wkrótce operację pleców i będzie wyłączony z gry na czas bliżej nieokreślony. Źródła powiązane z drużyną nie mają wątpliwości, że Porter może zapomnieć o powrocie do gry w bieżących rozgrywkach. Dokładniejszą datę jego powrotu możemy poznać po operacji. 

Porter we wrześniu podpisał 5-letnie przedłużenie kontraktu za 172 milionów dolarów. To pokazuje, jak bardzo Nuggets wierzyli w jego możliwości i potencjał. Zawodnik szukał sposobu na to, by uniknąć operacji, ale ta okazała się konieczna, by przywrócić go do zdrowia. W poprzednim sezonie MPJ rozegrał 61 meczów i notował na swoje konto średnio 19 punktów i 7,3 zbiórki trafiając 54,2 FG% oraz 44,5 3PT%. W tym sezonie miał zrobić znaczący postęp pod nieobecność rehabilitującego się Jamala Murraya.

Konieczność wykonania operacji pleców to nieciekawa perspektywa biorąc pod uwagę wszystkie opinie lekarzy sprzed draftu 2018. Zawodnik bardzo chciał wszystkim udowodnić, że w swoich ocenach się mylili, ale gdy zaczął prostować swoje skrzydła, plecy znów o sobie przypomniały. W Denver nie mogą tracić nadziei i liczyć na to, że po uporaniu się z tą przeszkodą – Porter będzie mógł wrócić na obraną wcześniej ścieżkę rozwoju. 

Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments