Ubiegły tydzień Detroit Pistons podsumowali podpisaniem nowej umowy z Bojanem Bogdanoviciem. Skrzydłowy związał się z zespołem z Motor City lukratywną dwuletnią umową, której kwota pozwala sądzić, że klub widzi w zawodniku jednego z liderów na najbliższe lata.

Niechciany w Salt Lake City, po trzech sezonach z Utah Jazz Bojan Bogdanović przeniósł się latem do Pistons. Stosunkowo małym kosztem drużyna z Detroit pozyskała cenionego strzelca, jak się do tej pory wydawało, zbliżającego się do schyłku kariery na wysokim poziomie. Bogdanović przychodził do Motor City jako zawodnik z łatką typowego zadaniowca, który miał wpasować się w młody, wszechstronny zespół. Pierwsze mecze sezonu pokazały, że zawodnik nie stanowi jedynie uzupełnienia rotacji.

W sześciu spotkaniach Bośniak notował średnio 23 punkty na prawie 52% skuteczności z gry i 51% zza łuku. Dużo więcej grał na piłce, niż to było w Utah, a rozrysowane pod niego akcje nie kończyły się jedynie rzutami trzypunktowymi z rogów parkietu. Pistons znaleźli w osobie Bogdanovicia regularnego dostarczyciela pokaźnej zdobyczy punktowej, który nawet przy gorszym dniu rzutowym młodego duetu Jaden Ivey-Cade Cunningham daje drużynie spokój.

Sprowadzając Bogdanovicia do siebie Pistons brali także niewygodny 19,5-milionowy kontrakt „schodzący” po tym sezonie. Od dobrych kilku dni mówiło się, że GM klubu – Troy Weaver szuka możliwości przedłużenia umowy ze skrzydłowym, a rozmowy powoli zbliżają się do konsensusu. Złożony przez Bojana w niedzielę podpis zaowocował 2-letnią umową opiewającą na 39,1 mln dolarów.

Z krytykowanych często 19,5 milionów za sezon 2022-23 Bogdanović przejdzie zatem na podobną kwotę w dwóch kolejnych rozgrywkach. Szczegóły kontraktu nie zostały ujawnione, jednak można się domyślać, że umowa jest w pełni gwarantowana i jej wysokość będzie maleć wraz z drugim rokiem. Ponadto zawodnik będzie związany z klubem do końca sezonu 2024-25, gdy na karku będzie miał 36 lat.

***

Jeremy Sochan znakomicie rozpoczął karierę w NBA. Po początkowych problemach w ataku, skrzydłowy San Antonio Spurs prezentuje się coraz solidniej. Zdecydowanie gorzej mają się Los Angeles Lakers, którzy na początku rozgrywek wyglądają okropnie przede wszystkim w ataku. Niewiele wskazuje na to, by ten stan rzeczy się zmienił. W najnowszym odcinku podcastu PROBASKET LIVE Michał Pacuda mówi też o tym, dlaczego szkoda mu Bena Simmonsa.

Wspieraj PROBASKET

  • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
  • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
  • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
  • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
  • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
  • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
  • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
  • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna