Coraz większego tempa nabierają rozmowy w sprawie transferu Damiana Lillarda, choć według ostatnich doniesień Adriana Wojnarowskiego w rozmowach tych… nie ma Miami Heat. Mimo tego wiadomo coraz więcej na temat tego, kto ewentualnie mógłby ułatwić wymianę między Blazers i Heat poprzez przejęcie Tylera Herro.


Ostatnie kilkadziesiąt godzin to znaczne przyspieszenie w sprawie transferu Damiana Lillarda z Portland Trail Blazers do innego klubu. Najbardziej zaawansowane negocjacje ekipa z Oregonu ma prowadzić z Toronto Raptors oraz Chicago Bulls, a w rozmowach w ogóle nieuwzględnieni zostali ponoć Miami Heat. Trudno jednak w to uwierzyć, tym bardziej że obóz Lillarda nie tak dawno temu znów groził, że w razie wymiany 33-latka do klubu innego niż Heat, pojawi się kolejne żądanie transferu z jego strony.

Cała sytuacja jest zresztą bardzo dynamiczna i wszystko może się szybko zmienić, dlatego inne kluby NBA przygotowują się na taką ewentualność. Wiadomo więc coraz więcej o tym, kto mógłby ułatwić transfer Lillarda do Heat poprzez przejęcie Tylera Herro. Od dłuższego czasu pewne jest bowiem, że Trail Blazers nie chcą 23-letniego obrońcy u siebie ze względu na innych utalentowanych graczy obwodowych, których mają już w składzie. Chodzi m.in. o Scoota Hendersona czy Shaedona Sharpe’a.

W związku z tym w kolejce po Herro ustawiła się już spora kolejka zespołów. Jake Fischer poinformował, że do Brooklyn Nets dołączyli Chicago Bulls, Charlotte Hornets oraz Utah Jazz.

O tym, jak płynna jest ta sytuacja, świadczy np. fakt, że Bulls w ciągu kilku godzin zostali wymienieni zarówno jako zespół, który rozmawia o pozyskaniu Lillarda, jak i jako drużyna, która może pomóc przeprowadzić jego wymianę do Heat. Trudno więc na ten moment wyrokować, co się tak naprawdę stanie, ale na każdą ewentualność przygotowany jest chyba sam Herro, który już dawno temu zdaje się pogodził się z transferem do innego klubu. Wszystko wskazuje na to, że jego trwająca od 2019 roku przygoda z Miami dobiega końca.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna
 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments