Lider Oklahomy City Thunder zgłosił problemy i od razu zajęli się nim lekarze. Po artroskopii kolana Russella Westbrooka czeka przerwa. Nie wiadomo, czy będzie gotowy na początek obozu, ale start sezonu nie powinien być dla rozgrywającego zagrożony.

Wedługa Royce’a Younga z ESPN operację Russella Westbrooka przeprowadzono prewencyjnie i za cztery tygodnie zawodnik Oklahomy City Thunder zostanie raz jeszcze dokładnie przez lekarzy przebadany, by suę upewnić, że wszystko jest w początku. To rozsądna decyzja – lepiej z tego typu problemami uporać się wcześniej, niż mierzyć się z potencjalnymi kłopotami zdrowotnymi zawodnika już podczas sezonu regularnego.

Westbrook jest zbyt istotny dla całego planu Billa Donovana, by podejmować jakiekolwiek ryzyko w jego wypadku. Poza tym zawodnik miał już problem z kolanem, który wymusił długą przerwę, dlatego sztab medyczny OKC woli dmuchać na zimne. Styl gry Westbrooka siłą rzeczy będzie prowokował wszelkie problemy. Russ kładzie bardzo duży nacisk na swoje kolana, zmieniając kierunki i spadając po bardzo wysokich wyskokach. Kolana i kostki cierpią wtedy najbardziej.

W trakcie ostatniego tygodnia w prawym kolanie Westa pojawiło pojawiło się zapalenie, dlatego przeprowadzono artroskopię. Operację przeprowadzono w Los Angeles. Rozgrywający West wkracza w pierwszy sezon swojego 5-letniego przedłużenia za 205 milionów dolarów. Razem z Paulem Georgem spróbuje zrobić niespodziankę w rywalizacji o szczyt zachodniej konferencji. W poprzednim sezonie rozegrał dla OKC 80 meczów i notował średnio 25,4 punktu, 10,1 zbiórki i 10,3 asysty.

NBA: Kilka byłych gwiazd próbuje wrócić

Warto nas obserwować:

Szukasz strojów meczowych, t-shirtów, bluz i innych ubrań oraz akcesoriów z logo swojej ulubionej drużyny NBA? Sprawdź ofertę oficjalnego sklepu Nike. Nike jest głównym partnerem NBA.

NBA: LeBron James nie przestanie walczyć i angażować się w politykę

Podcast PROBASKET 015: LeBron najważniejszym sportowcem na świecie? Wielka odwaga Love’a

8 KOMENTARZE

  • K pax musze napisać „delikatnie „enty raz bo redakcja nie puściła mojego komentarza. Jesteś chyba mniej rozgarniety niż, pan podszywacz.Ja mam nick juz zarejestrowany, jestem użytkownikiem a ten typ,żałosny swoją drogą, ograniczony ,ma gość w przy nicku.Teraz chyba ciężko nie rozróżnić kto się podszywa a kto nie?swoją drogą to ciekawe, że zawsze pod komentarzem podszywacza ty odpowiadasz pierwszy. ..?

  • Odpowiadam bo szlak mnie trafia jak ktoś pisze takie głupoty że Westbrook jest the best.Przecież on nawet nie jest w TOP10 tej ligi.Chyba nie sugerujesz że to ja się pod Ciebie podszywam.Sory ja mam 27 lat i nie takie głupoty mi w głowie.

  • Lebron , KD , Curry , Harden , Davis , Antek , Irving , Thompson , Oladipo , Mitchell
   Oczywiście to tylko moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać

  • Piszesz liste i ze to twoje zdanie ale inni nie mogą już jego miec.Dla mnie też Westbrook jest najlepszym koszykarzem na swiecie i nikogo nie zmuszam do popierania mego zdania

  • Ma najlepsze statystyki które niestety niczego dobrego nie powodują zarówno dla niego jak i całego OKC.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here