Kilka tygodni trwały poszukiwania nowego agenta Russella Westbrooka. Zawodnik wreszcie znalazł jednak swojego nowego przedstawiciela. Został nim Jeff Schwartz, który reprezentuje wielu innych graczy, w tym m.in. Nikolę Jokica czy Khrisa Middletona.

Po 14 latach skończyła się współpraca Russella Westbrooka z agentem Thadem Foucherem. Była to spora niespodzianka, lecz rozgrywający Los Angeles Lakers postanowił poszukać sobie nowego agenta. Powodem miały być inne podejścia, a według plotek chodziło po prostu o to, że Foucher uważał, iż najlepiej dla Westbrooka będzie, jeśli pozostanie graczem Lakers na kolejny sezon i wypełni kontrakt. Wszystko wskazuje jednak na to, że taki pomysł nie do końca podoba się samemu zawodnikowi.

Po kilku tygodniach Westbrook znalazł więc sobie nowego reprezentanta. Został nim Jeff Schwartz, a więc znany w środowisku agent, który reprezentuje sporą grupę zawodników NBA. Co więcej, Schwartz ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o tzw. buy-out. W poprzednich latach kilku jego klientów, w tym m.in. Kemba Walker, ale też Blake Griffin, LaMarcus Aldridge czy Andre Drummond, porozumiewało się ze swoimi klubami właśnie w sprawie wykupu kontraktu.

Lakers w tej chwili na pewno o takim scenariuszu jeszcze nie myślą, gdyż dużo bardziej woleliby Westbrooka gdzieś wymienić, ale jak do tej pory nie byli w stanie tego zrobić. Najprawdopodobniej dlatego, że nie chcą dorzucać do 33-latka aż dwóch wyborów w pierwszej rundzie draftu. Jeśli więc transferu dla Westbrooka nie znajdą, to być może zdecydują się na buy-out, choć takie rozwiązanie – poza zyskaniem wolnego miejsca w składzie – niewiele im tak naprawdę da.

Być może więc nowy agent ma pomóc Westbrookowi wynegocjować odpowiednie warunki buy-outu już w nowym klubie po ewentualnej wymianie, jeśli Russ trafi do miejsca, gdzie nie będą wiązać z nim przyszłości. Warto zresztą przypomnieć, że przed rokiem to właśnie Schwartz negocjował wykupienie kontraktu wspomnianego Walkera z przedstawicielami Oklahoma City Thunder po transferze z Boston Celtics. Wtedy rozgrywający zostawił na stole około 20 milionów dolarów, ale dzięki temu mógł poszukać sobie nowej drużyny i trafił ostatecznie do New York Knicks.

Zapraszamy na kolejny Podcast PROBASKET LIVE już w środę 3 sierpnia o godz. 21:00. Michał Pacuda i Krzysztof Sendecki przez dwie godziny będą rozmawiać o transferach, ruchach kadrowych zespołów, sytuacji Russella Westbrooka, Kevina Durannt i New York Knicks oraz wielu innych tematach!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments