Nie możemy się doczekać pierwszego sezonu Victora Wembanyamy na parkietach najlepszej ligi świata. Tym bardziej, że połączy siły z Jeremym Sochanem, który od kilku dni przebywa w Polsce. Ostatnio jednak reprezentant Polski porozmawiał z Bryanem Kalbroskym z USA Today i zabrał głos m.in. na temat połączenia z francuskim fenomenem. 

Nie da się ukryć, że w kolejnym sezonie znacznie więcej uwagi będzie skierowane na San Antonio Spurs. Dołączenie do składu Victora Wembanyamy oznacza, że drużyna zyska zupełnie nowy status w oczach mediów. Od czasu LeBrona Jamesa pierwszoroczniakowi nie towarzyszyła taka uwaga. Z tego też powodu Francuz od jakiegoś czasu nie udziela się medialnie, skupiając całą uwagę na przygotowaniach do swojego pierwszego sezonu na parkietach najlepszej ligi świata. W treningach pomagał mu m.in. Jeremy Sochan.

Kilka tygodni temu w sieci pojawiło się wideo z Sochanem prezentującym nową fryzurę Wemby’ego. W ostatnim wywiadzie Jeremy się do tego odniósł. – W żaden sposób na niego nie wpłynąłem. Na pewno mu nie powiedziałem, że ma to zrobić – zaczął Sochan, próbując się poniekąd bronić. – Nie było żadnego zakładu. Po prostu spytał mnie o kontakt do osoby, która zajmuje się moimi włosami. Stwierdziłem, że okay i mu wysłałem. Kilka dni później miał gotowe włosy – dodał Sochan, pozbywając się wszelkich podejrzeń. 

Panowie bardzo szybko złapali ze sobą dobry kontakt. Przed Sochanem drugi sezon na parkietach najlepszej ligi świata. Poniekąd będzie Wembanyamę wprowadzał w ten świat pełen zawiłości. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, panowie mogą stworzyć silną relację poza parkietem, a już na nim stanowić prawdziwy postrach dla każdej formy defensywy. – Moim zdaniem będziemy przerażający – stwierdził Sochan, który już w swoim pierwszym sezonie występował jako play-maker, co może mu pomóc w łapaniu rytmu u boku Francuza. 

W obronie będzie naprawdę trudno zdobyć przeciwko nam punkty. Jesteśmy wysocy i jesteśmy zadziorni. W ataku na pewno będę w stanie go znaleźć. Po prostu zaraz po zbiórce musimy naciskać. Bez względu na to, kto zbierze piłkę, od razu ma przyspieszać tempo. To powinno nam wiele rzeczy ułatwić i wprowadzić nas w odpowiedni rytm. Nasz potencjał po obu stronach parkietu jest ogromny – mówi dalej Sochan. Zrealizowanie tego potencjału z pewnością będzie dla obu zawodników i dla całej rotacji największym wyzwaniem. 

W San Antonio Wemby i Sochan trafili na podatny grunt. Mają wokół siebie specjalistów, którzy powinni im w sposób optymalny pomóc zarówno pod kątem rozwoju indywidualnego, jak i gry w systemie. Sochan nie myli się w swoich przewidywaniach. Bez wątpienia może stworzyć z Wembym przerażający duet. Panowie są dopiero na początku tej drogi, ale w klubie mogą być dumni z faktu, że ich – wkrótce – drugoroczniak od razu wziął Victora pod swoje skrzydła i chce wprowadzić go do wyjątkowej kultury, jaką wyróżnia San Antonio Spurs. 


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna

 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  5 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments