Mac McClung nie znalazł uznania w oczach sztabu szkoleniowego Golden State Warriors i drużyna postanowiła zwolnić go z jego niegwarantowanej umowy, którą zaoferowali mu pod koniec lipca.

Były już gracz Wojowników szansę na pokazanie swoich umiejętności dostał w drugim meczu przedsezonowym przeciwko Washington Wizards. McClung spędził 12 minut na parkiecie w tym spotkaniu i zanotował 9 punktów, 2 asysty, 2 zbiórki i 2 przechwyty. Przypomnijmy, że gracz przekonał do siebie ekipę z San Francisco swoimi dobrymi występami w lidze letniej, jednak jak widać, było to za mało i obóz przygotowawczy zweryfikował jego przydatność dla drużyny.

W miejsce McClunga Warriors zatrudnią byłego gracza Oklahoma City Thunder Ty Jerome’a, który do tej pory rozegrał 3 sezony w NBA. W minionych rozgrywkach zdobywał średnio 7,1 punktu na mecz, spędzając na parkiecie niecałe 17 minut. Będzie to dla niego szansa na pokazanie się. Jeżeli Warriors uznają, że będzie dla nich przydatny, to mogą zdecydować się na przedstawienie mu gwarantowanego 1-rocznego kontraktu. Ty Jerome najbliższą szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w meczu przedsezonowym będzie miał 10 października 2023, kiedy to GSW zmierzą się z Los Angeles Lakers.

Drużyna Wojowników cały czas ma jedno wolne miejsce w 15-osobowym składzie, nie wiadomo jednak, czy zdecydują się je zapełnić. Mogą nie chcieć zatrudniać nikogo, aby w ten sposób poszukać oszczędności, gdyż i tak płacą już bardzo duży podatek od luksusu i w ich wypadku każdy dolar jest niezwykle ważny.