Wraz z kolejnym urazem Klaya Thompsona, priorytety dla Golden State Warriors raz jeszcze uległy zmianie. Kelly Oubre Jr nie był w stanie zapewnić drużynie wsparcia na poziomie All-Stara, więc oglądamy następny sezon, w którym ekipa z Bay Area skupia się na przygotowaniu gruntu. 

Z bilansem 19-18, Golden State Warriors są 10. drużyną zachodniej konferencji. Gdyby sezon regularny dobiegł końca teraz, zespół Steve’a Kerra zagrałby w turnieju play-in i nadal miał szansę na walkę o fazę play-offs. Jednak apetyty w San Francisco są znacznie większe. Zespół chce wrócić do walki z ligową czołówką. Stęsknili się za czasami, w których byli wymieniani jednym tchem obok największych faworytów do mistrzostwa. Muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. 

W międzyczasie generalny menadżer zespołu – Bob Myers spróbuje przygotować drużynę na powrót do miejsca, z którego została zepchnięta przez kontuzje swoich liderów. GM w ostatniej rozmowie z mediami zapowiedział, że Warriors przy okazji trade deadline będą bardzo agresywni. Dla kilku graczy obecnej rotacji może to oznaczać pożegnanie z San Francisco. – Chodzi o znalezienie balansu pomiędzy tym, co potrzebujemy teraz, a tym, jak będzie wyglądała nasza przyszłość – mówi Myers. 

Szukamy zatem rozwiązań, które będą dla nas dobre zarówno teraz, jak i w kolejnych latach. Planujemy być agresywni i będziemy się rozglądać. Bywały lata, że mieliśmy najlepszy bilans w lidze i podczas ostatnich dni okienka nie byliśmy szczególnie aktywni. W tym roku będziemy bardziej otwarci na rozmowę niż kiedykolwiek wcześniej – dodaje Myers, który raz jeszcze chce sprawić, by Warriors stali się postrachem dla absolutnie całej ligi. 

Takie zapowiedzi GM-a mogą oznaczać, że Warriors są gotowi handlować m.in. Kelly Oubre Jr’em, czy Andrew Wigginsem. – Już w zeszłym roku zrobiliśmy parę zmian, udało nam się zejść poniżej progu podatku od luksusu – mówi dalej Myers. – Jeśli ktoś będzie miał propozycję, która sprawi, że będziemy lepsi, to na pewno ją rozważymy – kończy. Nietykalni pozostają Stephen Curry, Klay Thompson i zapewne Draymond Green. Czy w grę wchodzi wymiana pierwszoroczniak Jamesa Wisemana? Nie powinniśmy tego wykluczać. Może być interesująco. 

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj