Klay Thompson postawił jasne warunki ekipie Golden State Warriors. Albo złożą do niedzieli propozycję maksymalnego kontraktu, albo będzie rozglądał się za nowym pracodawcą. Jak podaje Adrian Wojnarowski byli Mistrzowie NBA złożą zawodnikowi propozycję przed końcem tygodnia.


Golden State Warriors planują zaoferować Klay’owi Thompsonowi pięcioletni kontrakt opiewający na kwotę 190 milionów dolarów, którą mają przedstawić zawodnikowi w najbliższą niedzielę.

Poza Warriors, Thompson planował spotkać się z włodarzami Los Angeles Lakers oraz Los Angeles Clippers o czym pisaliśmy tutaj.

29-letni gracz jest uznawany w NBA za świetnego strzelca, jak również solidnego obrońcę, czego efektem jest wybranie go do drugiej piątki najlepszych obrońców ligi minionego sezonu. gracz w poprzednich rozgrywkach notował średnio 21,5 punktu na mecz przy skuteczności 46,7% z gry.

Niestety zarówno dla Warriors, jak i dla samego zawodnika sezon zakończył się fatalnie. Ekipa z Oakland nie obroniła tytułu Mistrza NBA, a sam zawodnik w szóstym meczu Finałów zerwał więzadła i nie wykluczone, że opuści cały przyszły sezon.

NBA: Beverley wzbudza zainteresowanie kilku klubówSubscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jarczyk75
Jarczyk75
29 czerwca 2019 11:57

Maksymalny pięcioletni kontrakt po zerwaniu więzadeł w kolanie i ze znakiem zapytania co do przyszłej formy? Jeżeli GSW pójdzie na to to mie dość,że przepłaci to jeszcze może sobie zaczopować salary, bo za chwilę trzeba będzie przedłużać Greena. Duranta nie liczę, bo jakoś nie widzę go w Golden na dłużej. Wiem, że to Thomson, ich pik draftu, jeden ze Splash Brothers, ale to biznes bez sentymentów. Może to dobry moment dla Golden, aby zrobić małą przebudowę. Puścić Duranta i Thomsona, wzmocnić sklad wokół Currego i Greena. Jest tylko jedno ale – trzeba „czymś” zapełnić nową halę w San Francisco.

cormac
cormac
29 czerwca 2019 14:47
Odpowiedz  Jarczyk75

Klay to jedna z wizytówek GSW, nie puszczą go. Zerwanie wiązadeł przy dzisiejszej medycynie nie musi oznaczać jakiś strasznych problemów w przyszłości, jeszcze ma młody organizm nie skażony wcześniej kontuzjami tak więc istnieje spore prawdopodobieństwo że wróci do pełnej dyspozycji. Rezygnować z jednego z franchise playersów w zespole bo MOŻE nie wrócić do formy po kontuzji? nie sadzę żeby tak się stało

Kuba
Kuba
29 czerwca 2019 14:43

O ile pamiętam to Thompson zapowiadał że w minionym sezonie zostanie DPOY.W tym kontekście jego miejsce w drugim składzie (jakże ochoczo w artykule podkreślone)obrońców to żenada.W finale rzeczywiście grał najlepiej w tej ekipie natomiast generalnie rozegrał słaby contract-year. Razem z Greenem dwójka najbardziej przecenionych zawodników z czołówki ligi co ten sezon gruntownie potwierdził.Niech zostanie w GSW,nie chcę go oglądać w innej,tym bardziej sympatycznej ekipie.

Robert
Robert
29 czerwca 2019 20:19

Kilka miesięcy temu mówił, że jest wstanie przyjąć mniejszą ofertę byle utrzymać skład. Albo on się rozmyślił albo wie, że KD odchodzi.