Przygoda Kemby Walkera z New York Knicks może potrwać krócej niż się spodziewaliśmy. Trener Tom Thibodeau poinformował, że Kemba stracił miejsce w pierwszym składzie i nie wiadomo, czy w ogóle będzie ujęty w rotacji zespołu. Po cichu mówi się o transferze.

Doświadczony rozgrywający nie ma łatwego początku w nowej drużynie. Wrócił w rodzinne strony i miał być liderem drużyn, tymczasem trener Tom Thibodeau postanowił, że nie będzie korzystał z Kemby Walkera w pierwszej piątce swojego zespołu. W 18 meczach bieżącego sezonu, Kemba notował na swoje konto średnio 11,7 punktu i 3,1 asysty trafiając 42,9 FG% i 41,3 3PT%. Skuteczność utrzymuje na niezłym poziomie, ale 11,7 punktu? Tak źle nie było nigdy. 

W wyjściowej piątce Walkera zastąpi Alec Burks, który w ostatnim czasie prezentował fantastyczną formę i znacząco przyczynił się do kilku zwycięstw New York Knicks. W międzyczasie pojawia się kolejna wątpliwość dotycząca przyszłość Kemby. Według kilku źródeł blisko powiązanych z zespołem – Knicks mogą szukać możliwości wytransferowania 31-latka przed zamknięciem zimowego okienka transferowego. Czyżby rozczarowanie było aż tak wielkie?

Okienka zamyka się dokładnie 10 lutego. Rzekomo wartość Walkera jeszcze nigdy nie była tak niska, ale Knicks mogą nie czekać i – brzydko mówiąc – pozbyć się problemu jak najszybciej. Trudno jednak uwierzyć w to, by Walker nie dostał od trenera Thibodeau jeszcze jednej szansy. Walker ma pewne ograniczenia w obronie, które wynikają głównie z jego warunków fizycznych, ale dotąd udawało mu się to nadrabiać po atakowanej stronie parkietu. 

Kilku generalnych menadżerów może być zainteresowanych pozyskaniem Kemby jako wsparcia przed rozpoczęciem walki o mistrzostwo. Rozgrywający latem tego roku dogadał się z NYK w sprawie 2-letniego kontraktu za 18 milionów dolarów. Zatem umowa nie jest tak problematyczna, jak mogłoby się wydawać. Zanim jednak był All-Star pomyśli o przenosinach, powinien spróbować odzyskać swoje miejsce w składzie trenera Thibodeau. 

Czy widziałeś już najnowszy podcast PROBASKET Live?