Buddy Hield, Jabari Parker i Alex Len to kolejni koszykarze NBA, u których wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 okazał się pozytywny. To już siódmy przypadek zachorowania na COVID-19 wśród zawodników najlepszej ligi świata w ostatnim czasie.


Tydzień temu NBA opublikowała 113-stronicowy protokół bezpieczeństwa, zawierający specjalne środki ostrożności przed wznowieniem sezonu 2019/2020. Dokument został podzielony na sześć etapów. Faza numer dwa rozpoczęła się we wtorek i polegała na przeprowadzeniu testów na obecność COVID-19 wśród zawodników i sztabów ekip, które dokończą sezon w Orlando. Niestety pojawiło się coraz więcej przypadków zachorowań.

Na COVID-19 zachorowali między innymi Nikola Jokić z Denver Nuggets oraz Malcolm Brogdon z Indiany Pacers. Koronawirusa wykryto również wśród dwóch osób w Phoenix Suns, jednak nie podano do wiadomości, o kogo dokładnie chodzi.

O zakażeniach w klubie z Sacramento poinformowali dziennikarze „The Athletic”Shams Charania i Sam Amick. Potwierdzone przypadki SARS-CoV-2 dotyczą środkowego Alexa Lena, skrzydłowego Jabari Parkera oraz jednego z liderów zespołu – Buddy’ego Hielda.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here