Do początku sezonu Minnesota Timberwolves ma czas, by podpisać z Karlem-Anthonym Townsem przedłużenie jego debiutanckiego kontraktu. Jednak zawodnikowi wcale się nie spieszy i jest gotów poczekać z ostateczną decyzją do rozwiązania sprawy Jimmy’ego Butlera. 


Wspomniany Jimmy Butler zapowiedział, że spotka się z zarządem Minnesoty Timberwolves, by omówić swoją obecną sytuację i to, jak współpraca między nim i zespołem może wyglądać w najbliższej przyszłości. Butler za rok trafi na rynek wolnych agentów i jeżeli nie będzie zadowolony z zaprezentowanej wizji, to niewykluczone, że poprosi o transfer. To byłoby na rękę… Karlowi-Anthony’emu Townsowi.

W trakcie minionego sezonu wiele mówiło się o nieporozumieniach na linii Towns – Butler. Młoda gwiazda miała nie godzić się z tym, że trener Tom Thibodeau dał Butlerowi taką swobodę działania. Z tego powodu KAT woli wstrzymać się z kwestią podpisania z Wolves przedłużenia kontraktu. Jeśli nie zrobi tego do rozpoczęcia sezonu, za rok będzie zastrzeżonym wolnym agentem. Generalnie może się zbuntować.

Według informacji Shamsa Charanii, Towns poczeka na to, co w przypadku Butlera Wolves postanowią. Niewykluczone, że zespół zostanie postawiony przed wyborem – albo Butler, albo Towns. Niemal na pewno Thibs postawiłby na swojego pupila kosztem młodego utalentowanego wysokiego, przed którym wielka kariera. Nie wiadomo, czy szkoleniowiec Leśnych Wilków będzie w stanie zjednoczyć tę grupę.

Znaleźli się w bardzo trudnym położeniu, które wymaga zrozumienia wszystkich problemów dręczących drużynę. To wymaga odłożenia ego na bok. Nie jesteśmy pewni, czy wszyscy są na to gotowi. Butler zdaje się być bardzo pewny siebie i wie, że ma mocną pozycję u trenera Thibodeau. Trener z kolei musi znaleźć środek, który zaspokoi ambicje zarówno Townsa, jak i równie wkurzonego Andrew Wigginsa.

NBA: Brent Barry wraca do San Antonio
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek
Wojtek
18 września 2018 14:11

Lepiej, odpuścić Butlera i zwolnić Thibsa i trzymać się młodych graczy z potencjałem na all-star bo skończy się na tym że zostanie tam sam Thibs z bandą ogórków w dodatku tylko 5 z nich będzie grało jak to u Thibsa

micsly
micsly
18 września 2018 18:35

Wszystko ok tylko że wilki mają do Tawsa prawo bieda więc wiadomo że wyrównają każda ewentualną ofertę co innego jest z Butlerem.

klej kury
klej kury
19 września 2018 15:41

Oni bardziej są zainteresowani pieniędzmi, niż drużyną, co za idioci. A przynajmniej tak wynika z waszych opisów.