Sławny ekspert i były gracz NBA od dawna wskazywał na to, iż w końcu zdecyduje się wrócić do NBA. Tym razem Brent Barry pomoże generalnemu menadżerowi San Antonio Spurs – R.C. Bufordowi. 


Z jednej strony szkoda, bo to świetny komentator i znakomicie sprawdzał się w roli eksperta, z drugiej San Antonio Spurs zyskali postać, która może się okazać niezwykle cenna w kontekście przebudowy, jaka obecnie w zespole zachodzi. Ze składu, który cztery lata temu zdobywał mistrzostwo zostali tylko Patty Mills i Marco Belinelli.

O przenosinach Barry’ego do San Antonio poinformował Adrian Wojnarowski. Barry oficjalnie będzie piastował stanowisko wiceprezesa ds. koszykówki, zatem czeka go ścisła współpraca z jednym z najlepszych generalnych menadżerów w lidze i ojcem chrzestnym wielu sukcesów SAS – R.C. Bufordem. Już od kilku lat Barry rozważał przeniesienie się do gabinetu, ale dopiero teraz nadarzyła się stosowna okazja.

Buford natomiast już w 2009 wspominał, iż chciałby Brenta obok siebie, gdy ten kończył zawodową karierę. Podczas swojej 14-letniej przygody Barry dwukrotnie sięgał po mistrzostwo NBA. Zdobywał je ze Spurs w 2005 i 2007. Teraz zastąpi Monty’ego Williamsa, który przyjął stanowisko asystenta pierwszego trenera w Philadelphii 76ers.

NBA: Kobe tłumaczy, dlaczego nadal to robiZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here