Jak poinformował Shams Charania z The Athletic – Fred VanVleet zostanie w Toronto Raptors. Zawodnik podpisał czteroletni kontrakt, za który zarobi 85 milionów dolarów. Ostatni rok umowy ma być opcją zawodnika.


Dla VanVleeta to z pewnością bardzo radosny dzień – w końcu podpisał wysoki kontrakt. Obrońca w 2016 roku nie został wybrany w drafcie. Swoje debiutanckie rozgrywki rozpoczął w G League. W sezonie 2017-18 został zawodnikiem regularnej rotacji Raptors, co zaowocowało podpisaniem dwuletniej, wartej 18 mln dolarów, umowy.

Okazało się, że dla klubu z Kanady porozumienie z VanVleetem było bardzo opłacalne. Zawodnik był jedną z kluczowych postaci w mistrzowskich rozgrywkach z 2019 roku. Kolejny rok zakończył ze średnimi na poziomie 17.6 punktu, 6.6 asyst i niemal czterech zbiórek.

Raptors od początku byli faworytami do podpisania 26-latka. Jednak mówiło się o tym, że o usługi VanVleeta bardzo mocno będą zabiegać zespoły z miejscem w salary cap. Sam zawodnik przyznał, że liczy na sporą podwyżkę, bo po prostu się mu ona należy. Zainteresowani mieli być New York Knicks i Detroit Pistons.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here