NBA: Steph i Klay zmierzyli się z zawodnikiem Sumo. Byli bez szans! (Wideo)

2
1057

Już dziś Golden State Warriors zmierzą się z Washington Wizards w przedsezonowym pojedynku rozgrywanym w Japonii. Przed pierwszą syreną zawodnicy obu ekip mieli wiele okazji do zapoznania się z tamtejszą kulturą. Gwiazdy Wojowników wykorzystały ten czas m.in. na… walkę z zawodnikiem Sumo!

Stephen Curry i Klay Thompson stanęli przed wyjątkowym wyzwaniem. Gwiazdy Golden State Warriors przyciągnęły masę zainteresowanych japońskich kibiców, ale oprócz podpisywania autografów znaleźli również czas na zagłębienie się w lokalną kulturę, zanim jeszcze wybiegną na parkiet, by zmierzyć się z Washington Wizards.

Duet „Splash Brothers” stanął do walki z zawodnikiem Sumo. Curry i Thompson mieli za zadanie przepchać swojego przeciwnika – legendarnego yokozuna Hakuhō Shō. Nie powinno jednak dziwić, że żaden z nich nie podołał wyzwaniu.

Choć Steph należy to jednych z „drobniejszych” graczy w lidze, to warto pamiętać, że wciąż mierzy on 188 centymetrów i waży 84 kilogramy. Klay może z kolei pochwalić się nieco bardziej imponującymi warunkami fizycznymi, ale i przy jego próbie zawodnik Sumo nawet nie drgnął.

Mecze Warriors – Wizards (obie ekipy zmierzą się ze sobą dziś – 30 września – oraz w niedzielę 2 października) to ukłon w stronę japońskich kibiców, którzy od kilku lat mogą obserwować grę Rui’ego Hachimury. Dla 24-letniego skrzydłowego będzie to już czwarty sezon na parkietach NBA.