Znajomość Kevina Love’a i Klaya Thompsona stworzyła ciekawą historię wokół finałów NBA. Obaj gracze dzierżą część odpowiedzialności za sukcesy swoich drużyn. Kiedyś, reprezentując zupełnie inną dyscyplinę, wspólnie walczyli o zwycięstwa.


Lake Oswego, Oregon. Miejscowa drużyny juniorskiej ligi basbeballa walczy o mistrzostwo w rozgrywkach 2001. W drużynie znajdują się młody Klay Thompson i jego starszy kolega – Kevin Love. Drugi dorastał w Oregonie od urodzenia, Klay spędził tam 12 lat dzieciństwa, gdy przeprowadził się ze swoją rodziną. Miał wówczas 2 lata. W zespole baseballa grali także bracia Klaya – Mychel i Trayce, ten drugi gra obecnie dla Los Angeles Dodgers.

Bardzo się różnili. Klay zawsze uważał na to, co mówi. Był typem stoika, był pewny siebie, ale tego nie okazywał – mówił Love. – Kevin był najlepszym zawodnikiem w tamtej drużynie. Był też najstarszy, więc miał przewagę – dodał Thompson.

Na poniższym zdjęciu Thompson to ten najbardziej z lewej strony w dolnym rzędzie, a Kev najwyższy w drugim.

Kilkanaście lat później obu przyszło ponownie rywalizować. Teraz na koszykarskich parkietach najlepszej ligi świata grając dla dwóch najlepszych drużyn.

fot. Keith Allison, Creative Commons

NBA: Casey dłużej na 3 lata
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments