Nowy trener New York Knicks, Jeff Hornacek, uważa, że Kristaps Porzingis może być jednym z najlepszych zawodników w NBA. Hornacek nie powiedział tego wprost, ale wiadomo, że ma wobec Łotysza ogromne plany.

 

– Dlaczego nie może być jednym z pięciu najlepszych graczy w NBA? Dlaczego nie może być najlepszy? – pytał Hornacek.

Nowy trener Knicks uważa, że Porzingis ma ogromny talent i potencjał, aby stać się jednym z najlepszych koszykarzy w NBA. Zapewne wizja rozwoju Łotysza była jednym z argumentów, jakich używał w rozmowie o pracę.

W Nowym Jorku czekają na zawodnika, który poprowadzi ich drużynę do zwycięstw i czołówki ligi. Carmelo Anthony jest gwiazdą, ale nie był w stanie wznieść Knicks na wyżyny.

Hornacek będzie chciał, aby Porzingis odgrywał bardzo ważną rolę w ataku. Chce, aby więcej rzucał z półdystansu, ale też dystansu. Nie jest też tajemnicą, że Knicks wierzą, że może on być drugim Dirkiem Nowitzkim.

Porzingis 2 sierpnia skończy 21 lat. Ma 221 centymetrów wzrostu i w swoim debiutanckim sezonie (wybrany w drafcie z numerem 4) notował średnie: 14,3 punktu, 7,3 zbiórki, 1,3 asysty i 1,9 bloku. Miał skuteczność 42 procent w rzutach z gry i 84 procent osobistych, ale tylko 33 procent za trzy punkty. Mimo tego rzucał sporo z dystansu. W sezonie trafił 81 z 243 „trójek”. W sezonie zagrał w 72 meczach – wszystkie w pierwszej piątce, spędzał na parkiecie średnio 28 minut.

Czy Kristaps Porzingis ma szansę zbliżyć się do poziomu Dirka Nowitzkiego?

View Results

Loading ... Loading ...

[ot-video][/ot-video]








9 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobry gracz. Powinni wytransferować Carmelo i budować drużynę wokół Łotysza. Powinni, ale wiadomo, to jest Nowy Jork:)

  2. serio? po jednym debiutanckim, gdzie robil co chcial sezonie w druzynie, ktora o nic nie walczyła porownujecie go do przez niektorych uwazanego za Euro GOAT Dirka? LOL

    Chłopak miał być bustem a okazało się, że ma potencjał, jest na niego hype ale bez przesady, dajcie mu z 4-5 sezonow, zobaczymy z jakiej gliny jest ulepiony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj