NBA: Spektakularny blok Leonarda! Jednym palcem!

0
1744

W jednej z ostatnich akcji wczorajszego meczu, obrońca Denver Nuggets Jamal Murray podjął chyba najgorszą możliwą decyzję wieczoru. Po minięciu Harrella na obwodzie zdecydował się na dynamiczny wjazd pod kosz. Mając przed sobą wolną przestrzeń, postanowił zakończyć swoją akcję wsadem. Znajdujący się pod koszem Leonard, mimo nie najlepszego ustawienia postanowił zatrzymać Murraya. Zrobił to w sposób spektakularny, blokując rywala zaledwie jednym, środkowym palcem u ręki!


Miał być „plakat” w wykonaniu Murraya a na nieszczęście obrońcy Denver spotkanie pod obręczą, skończyło się kosmicznym blokiem skrzydłowego Los Angeles Clippers, nie bez kozery noszącego pseudonim „The Claw”.

Oto próbka defensywnych możliwości supergwiazdy Clippers.

Wydawało się, że Murray po szybkim minięciu Harrella ma już prostą drogę do kosza, jednak Leonard przeczytał jego zamiary i zdążył odpowiednio zareagować, perfekcyjnie blokując odważną próbę.

Po dość słabym meczu numer 2, tym razem Leonard był niezawodny. Skończył mecz z 23 punktami, 14 zbiórkami, 6 asystami i dwoma blokami. Na parkiecie spędził aż 42 minuty. Gwiazdą wieczoru był jednak Paul George. PG13 trafiając we wczorajszym meczu aż 12 z 18 rzutów, zgromadził na swoim koncie 32 punkty. To on był tego dnia motorem napędowym ofensywnych poczynań Clippers.

Znajdujący się po przeciwnej stronie barykady Murray zagrał kolejne przeciętne spotkanie. Lider Nuggets miał wyraźne problemy ze skutecznością, trafiając zaledwie 5 z 17 rzutów. Rehabilitował się jednak dobrym przeglądem gry. W całym meczu rozdał aż 9 ostatnich podań.

Niewzruszony po meczu Leonard w charakterystyczny dla siebie sposób opowiedział mediom o swoim wyjątkowym bloku.

Dostrzegłem, że zamierza penetrować, a ja byłem na pozycji, z której mogłem pomóc w obronie” – powiedział Leonard. „Przyspieszyłem i postanowiłem powstrzymać jego rzut. Widziałem, że zamierza podjąć próbę wsadu, więc wyskoczyłem, starając się zablokować. Skończyło się na tym, że mój blok się powiódł”- bez zbędnej ekscytacji podsumował akcję Leonard.

Blok był o wiele bardziej elektryczny, niż opisał go sam autor. Nieco bardziej obrazowo i entuzjastycznie do akcji Leonarda odniósł się po meczu Paul George.

To był bardzo długi środkowy palec” – powiedział ze śmiechem Paul George. „Chyba dodatkowo urósł w tamtym momencie. Taki właśnie jest Kawhi. To wielki gracz”.

Mecz numer 4 może być kluczowy dla losów tej serii. Odbędzie się już w środę o 3:00 w nocy czasu polskiego.Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments