Wyniki NBA: Celtics rozbili Raptors, Clippers znów na prowadzeniu

1
5321

Boston Celtics rozbili dzisiaj Toronto Raptors i ponownie objęli prowadzenie w serii. Do zwycięstwa Celtów poprowadził Jaylen Brown, który rzucił 27 punktów. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim spotkaniu minionej nocy, gdzie Los Angeles Clippers pokonali Denver Nuggets i również odzyskali prowadzenie w serii do czterech zwycięstw. Świetne zawody rozegrał Paul George, autor 32 „oczek”.

Toronto Raptors – Boston Celtics 89:111 (2:3 w serii)

Statystyki na ESPN

• Wydaje się, że Brad Stevens miał na to spotkanie jasny plan – zacząć od bardzo dobrej i agresywnej obrony tak, aby Raptors nie potrafili wejść na odpowiednie obroty. I to ewidentnie się udało, obrońcy tytułu są teraz w tarapatach. Cetlics prowadzą teraz w serii 3:2 i mogą ją zakończyć już w najbliższym meczu.
  • Jaylen Brown rzucił 27 punktów, a Celtics ani razu dzisiaj nie przegrywali. – Wszyliśmy na ten mecz z dobrym nastawieniem, widać to było od początku – przyznał Stevens. Kemba Walker zdobył dzisiaj 21 punktów, Jayson Tatum dołożył 18, a Daniel Theis i Brad Wanamaker po 15. Starterzy Celtics rzucili o 48 punktów więcej niż ich odpowiednicy z Toronto (93-45). – Praca jeszcze nie jest skończona. Jeszcze sporo przed nami – stwierdził Brown.
  • Fred VanVleet rzucił dla Raptors 18 punktów, Norman Powell dołożył 16, a Pascal Siakam i Kyle Lowry zaledwie po 10 „oczek”. Raptors przegrywali w pewnym momencie już 30 punktami. Raptors w trakcie pierwszych 18 posiadań trafili zaledwie 2 z 15 rzutów z gry oraz zanotowali pięć strat. – Mogę wyjść na wariata, ale twierdzą, że w pierwszych ośmiu minutach graliśmy świetnie w ataku, mieliśmy naprawdę czyste pozycje – powiedział trener Raptors, Nick Nurse.
  • Raptors przegrywali po pierwszej kwarcie różnicą 14 „oczek”, a później było jeszcze gorzej. Mecz był praktycznie rozstrzygnięty jeszcze przed przerwą, bo w trakcie drugich 12 minut Celtowie zdołali podwyższyć prowadzenie do 27 punktów. – Dzisiaj to obrona nadawała ton naszym poczynaniom w ataku – dodał Walker.
  • Kolejny mecz tej serii w nocy z środy na czwartek o godzinie 00:30 czasu polskeigo.
  • Czy wiesz, że czas w meczach NBA odmierza Tissot? TissotOficjalny Chronometrażysta Ligi NBA.

NBA: Pomiar czasu, statystyki i wyjątkowe zegarki. Tissot – Oficjalny Chronometrażysta Ligi NBA

Denver Nuggets – Los Angeles Clippers 107:113 (1:2 w serii)

• Paul George zdobył 32 punkty, Kawhi Leonard dołożył 23 „oczka” i kluczowy blok w końcówce. Gdyby Kawhi tego nie zrobił, Nuggets zmniejszyliby straty do czterech „oczek”. Leonard dodał do swojego dorobku 14 zbiórek i sześć asyst. – Nie wiem czy zablokował to jednym palcem. Wiem, że było to niesamowite zagranie. Nie wiem nawet jak on się tam znalazł – powiedział szkoleniowiec Clippers, Doc Rivers.
  • Clippers przegrywali na początku czwartej kwarty 90:97. Wtedy Rivers wziął przerwę na żądanie, poustawiał zespół i Clippers zanotowali serię punktową 14:4 i wyszli na prowadzenie, którego już do końca nie oddali. – Mecz rozstrzygnęła na swoją korzyść drużyna, która jako pierwsza zaczęła bronić. Przez trzy i pół kwarty zespoły głównie rzucały punkty. Nasza defensywa przesądziła o sukcesie – stwierdził Rivers.
  • Nikola Jokić skończył zawody z 32 punktami, 12 zbiórkami i ośmioma asystami pomimo tego, że ma problemy z nadgarstkiem. – Są niezwykle utalentowani. Na papierze to oni są faworytami. Jednak dzisiaj to my zagraliśmy słabo w końcówce. Musimy grać z większym zaangażowaniem – powiedział Jokić.
  • Trener Nuggets używa taktyki motywacyjnej zwanej „my kontra reszta świata”. – Nikt nie dawał temu zespołowi szans na osiągniecie sukcesu. Nie obchodzi nas co myślą inni, szczególnie ci poza Kolorado. Liczy się tylko to, co w naszej szatni. Wiem, że chłopaki wierzą, że mogą dokonać wielkich rzeczy – stwierdził Malone.
  • Kolejny mecz tej serii w nocy z środy na czwartek o godzinie 03:00 czasu polskiego.