Wraz z rozpoczęciem sezonu 2021/2022 popularny Spalding zniknie z parkietów NBA! Według najnowszych doniesień produkcją oficjalnych piłek NBA na kolejne lata zajmie się Wilson. NBA potwierdziła transakcję!


Przez ostatnie lata Spalding był nieodzownym elementem meczów NBA. Marka dostarczała lidze piłki nieprzerwanie od bagatela 37 lat. Sezon 2021/22 będzie stał jednak pod znakiem rewolucji, bowiem po raz pierwszy od 1983 roku produkcją piłek zajmie się firma Wilson. Źródła informują, że jest to efekt obopólnej zgody za zakończenie współpracy Spaldinga z NBA.

Wilson będzie służył również jako oficjalna piłka WNBA, NBA G League, NBA 2k League oraz Basketball Africa League (BAL). Wcześniej marka była już obecna na parkietach uczelnianej ligi NCAA. Co ciekawe Wilson był już producentem oficjalnej piłki NBA w latach 1946-1983.

Ważną rolę w tej sprawie odegrają koszykarze, którzy mają mieć bezpośredni wpływ na budowę nowej piłki. Przy tworzeniu koncepcji przedstawiciele Wilsona będą współpracowali ze związkiem zawodników (NBPA).

1946-1983 Wilson
1984-2020 Spalding
2021- … Wilson


11 KOMENTARZE

 1. Ta zmiana już jest oficjalna, cała trójka Wilson, NBA oraz Spalding wydały swoje oświadczenia na ten temat.

 2. Fajnie byłoby podyskutować o nowym rankingu espn, które wybrało 74 graczy all time. Pomysł na artykuł chyba niezły.

  • ten ranking jest beznadziejny bo Bronek nie jet numero uno ;)))))))))))))))))))))))))))))

  • Pewnie dlatego ta frustracja. Ale jest 73 innych graczy, o których można pogadać, jeśli oczywiście ktoś tych nazwisk nie słyszy po raz pierwszy;)

 3. Zastanawia mnie tylko natura tego „obopólnego porozumienia”, o zakończeniu współpracy. Wiadomo, że o tytuł lidera branży walczyć mogły tylko Wilson i Spalding. Od lat Wilson rządzi w Europie, a teraz odebrał konkurentowi najlepszy rynek. Dotychczasowy producent jest w wielkim odwrocie.

  • Od lat w Euorpie? Z tego co wiem rynek Europejski od lat był dzielony między Spaldinga a Moltena. Wilson był mało aktywny dopiero od nie dawna zaczęli się włączać, wzięli Fibowskie 3×3, teraz przejeli BCL, FEC oraz ligę VTB. Nie wiem do kiedy FIBA ma umowę z Moltenem, ale czuje, że Wilson na ten deal może się też czaić.

 4. Trudno mi w to uwierzyć. Kończy się pewna era.
  I druga kwestia. Którzy z zawodników będą pomagać w projekcie nowej piłki i czemu akurat oni ? 😛

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here