NBA All-Star Game 2019 rozegrany zostanie 17 Lutego w Charlotte, w Spectrum Center, czyli hali, której swoje mecze rozgrywają Hornets. Właśnie ruszyło głosowanie na pierwsze piątki! Zakończy się w Dzień Martina Luthera Kinga – 21 Stycznia 2019 roku.

Chcesz dołączyć do redakcji PROBASKET? Napisz: redakcja (at) probasket.pl

All-Star Weekend 2019 będzie wykorzystywał formułę zaprezentowaną w tym roku. W głosowaniu wyłonionych zostanie 10 zawodników, w tym kapitanowie drużyn, czyli gracze, którzy otrzymają największą liczbę głosów w swoich Konferencjach.

Trzeci rok z rzędu swoich kandydatów do zagrania w All-Star Game będą wybierać również przedstawiciele mediów oraz sami zawodnicy. Ich wybór ograniczony ma być pozycjami, gdzie trzeba dobrać dwóch graczy obwodowych oraz trzech podkoszowych.

Co ciekawe, zawodnicy mogą zagłosować na swoich kolegów z zespołu oraz na samych siebie. Wartość głosów oddanych przez fanów wynosić będzie 50 procent. Natomiast te przez przedstawicieli mediów i graczy po 25 procent.

Pierwsza dziesiątka zostanie podana 24 stycznia na antenie stacji TNT, a o barwne prowadzenie studia zadbają niezastąpieni Ernie Johnson, Charles Barkley, Shaquille O’Neal oraz Kenny Smith.

Rezerwowi, których wybiorą trenerzy, zostaną zaprezentowani 31 stycznia.

Następnie, tak jak przed rokiem, z listy wszystkich graczy powołanych do udziału w Meczu Gwiazd kapitanowie wybierać będą swoje drużyny.

Tym razem „Draft” prowadzony przez dwóch zawodników ma być transmitowany w telewizji. Ostatnio, kiedy kapitanami byli LeBron James i Steph Curry, to ich dobieranie poszczególnych graczy odbywało się w tajemnicy.

Głosować można na stronie NBA.com

Podsumowując:

 1. Głosowanie na teoretycznie pierwsze piątki rozpoczęło się 25 grudnia.
 2. Wartość głosów fanów wynosi 50 procent, a po 25 procent będą mieli dziennikarze i zawodnicy NBA.
 3. Ogłoszenie 10 zawodników, w tym kapitanów 24 stycznia.
 4. Potem trenerzy wybierają rezerwowych.
 5. Kapitanowie wybierają składy swoich drużyn. Wybierają z puli wszystkich graczy – wybranych w pierwszym głosowaniu oraz z wyboru trenerów.

Zmian doczekał się sposób oddawania głosów. W tym roku głosy generowane będą przez mobilną aplikację NBA, stronę NBA.com, wyszukiwarkę Google oraz Asystenta Google, który jak na razie popularny jest w Stanach Zjednoczonych. Obecność systemów Google jest wielką nowością, która zastąpiła media społecznościowe, z Twitterem na czele. Fani będą mogli wybierać z puli wszystkich graczy, którzy grają obecnie w NBA. Poniżej możecie znaleźć wszystkie opcje głosowania:

 • specjalna strona głosowania NBA.com/vote, na której fani mogą oddać głos raz dziennie. Kibice będą musieli wybrać trzech graczy frontcourtu oraz dwóch obrońców;
 • aplikacja NBA – dostępna na systemach iOS oraz Android. Zasady wyboru zawodników pozostają takie same jak w przypadku głównej strony ligi;
 • wyszukiwarka Google.com – aby zagłosować należy w wpisać “NBA Vote,” “NBA All-Star Vote,” lub po prostu szukając gracza, na którego chce się oddać głos;
 • Asystent Google – ostatnią możliwość głosowania na zawodników do NBA All-Star Game aktywujemy, wymawiając słowa “Google, talk to NBA All-Star.”. Asystent Google ma oficjalnie zadebiutować w Polsce 15 stycznia 2019, więc fani będą mieli kilka dnia na wypróbowanie tej metody.

Władze NBA postanowiły wprowadzić pięć tak zwanych „2-for-1 Days”, w których głosy fanów liczone będą podwójnie. Daty tych wydarzeń ustalone zostały na 3, 4, 10, 11 i 21 Stycznia. Cząstkowe wyniki poznamy trzykrotnie – 3, 10 oraz 17 Stycznia.

Link do strony z głosowaniem – NBA.com

Mamy jeszcze jedną ciekawostkę. Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET.

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments