Pomimo 26-punktowego deficytu OKC Thunder pokonali w poniedziałek Chicago Bulls 109:106. W czwartej, kluczowej dla końcowego rezultatu kwarcie ciężar gry na swoje barki wziął Chris Paul. 34-latek trafił wówczas pięć trójek z rzędu i poprowadził tym samym swój zespół do zwycięstwa.


Tego wieczoru CP3 zapisał się na kartach historii. Double-double w postaci 30 punktów i 10 asyst pozwoliło mu na przebicie bariery 18 tysięcy punktów zdobytych na przełomie całej kariery. Pod tym względem rozgrywający plasuje się na 74. miejscu w klasyfikacji wszech czasów.

Paul stał się jednak dopiero drugim w historii ligi zawodnikiem z dorobkiem 18 tysięcy oczek, 9 tysięcy asyst i 2 tysięcy przechwytów na koncie. Jako pierwszy dokonał tego John Stockton, legenda Utah Jazz, do którego CP3 jest stale porównywany ze względu na podobieństwa w stylu gry.

W minionych latach rozgrywający aż cztery razy zdobywał tytuł najlepszego asystującego ligi, a także sześciokrotnie przodował w klasyfikacji przechwytów. Porównania do Stocktona, który zgromadził łącznie ponad 15 tysięcy asyst, wydają się zatem jak najbardziej uzasadnione.

Wszystko wskazuje również na to, że w najbliższym czasie podobnym osiągnięciem będzie mógł pochwalić się LeBron James. Od dołączenia do wspomnianego grona skrzydłowego Lakers dzieli jedynie 50 asyst i 28 przechwytów.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magic
Magic
18 grudnia 2019 19:12

o kurde! To niezle swiadczy o LeBronie… niski skrzydłowy jako trzeci w historii NBA. WOW!