San Antonio Spurs nie podejmą szybko decyzji w sprawie Kawhiego Leonarda, bo nie chce im się spieszyć. Toronto Raptors jawią się jako kolejny kandydat do przechwycenia zawodnika, ale problem polega na tym, że w Teksasie zgodzą się wyłącznie, jeśli w zamian otrzymają naprawdę mocny pakiet.


Nic nie wskazuje na to, by San Antonio Spurs mieli szybko dokonać transferu Kawhiego Leonarda. Rozmowy się toczą, ale informacje ze środowiska sugerują, że generalny menadżer R.C. Buford nie będzie spieszył. Leonard nadal ma rok ważnego kontraktu i nadal może zmienić decyzję. Musimy pamiętać, że na stole leży 5-letni kontrakt za 219 milionów dolarów i niektórzy w obozie z San Antonio nadal wierzą, że Kawhi zmieni zdanie.

W międzyczasie pojawił się nowy kierunek wskazujący na Toronto Raptors jako zespół, który może dołączyć do rywalizacji po zawodnika Spurs. Ten wcześniej podkreślił, że w zasadzie interesują go tylko i wyłącznie przenosiny do Los Angeles Lakers, z którymi Leonard miałby przedłużyć umowę. Jednak Lakers najwyraźniej nie mają zasobów, które pozwalają Spurs negocjować. Kolejną kwestią jest obecność LeBrona Jamesa. To również miałby być dla Leonarda problem.

W obiegu nadal są Los Angeles Clippers i Boston Celtics. Zrezygnować z walki o zawodnika postanowili w Filadelfii. Tam zresztą całkowicie odrzucali ewentualność przehandlowania w drugą stronę Markelle’a Fultza. Czy w takim razie Raptors są dla Leonarda opcją? Rzekomo nie, ale Masai Ujiri może naciskać i może być w stanie zaproponować w zamian nawet DeMara DeRozana, takie głosy pojawiają się na ligowych korytarzach.

Ale czy Raptors oddadzą gwiazdę, jeśli nie będą mieć gwarancji zatrzymania Leonarda? To jest problem nr 1 z całym bajzlem, jaki się wytworzył wokół gracza. Według Chrisa Haynesa z ESPN, jeśli Kawhi ostatecznie musiałbym się zgodzić na wschodnią konferencję i podpisanie tam umowy, to byłby to gotów zrobić jedynie w Filadelfii. Kibicom Raptors opcja z Leonardem może się podobać, ale ostatecznie muszą pamiętać, że handlowanie DeRozanem za tak kapryśnego gracza mogłoby Raps odbić się czkawką.

NBA: Szefowa związku z kolejnym kredytem zaufania


Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mario
mario
11 lipca 2018 17:24

Z tym trade za Kahwi to już szopka sie robi

Prawda
Prawda
11 lipca 2018 18:11

Skąd pomysł,że Kawhi ma iść do Toronto?Śledzę inne stronki zagraniczne (nie pudelkowe)i pierwsze słyszę o tym,że Dinozaury chcą Leonarda.

Tim
Tim
11 lipca 2018 21:41
Odpowiedz  Prawda

Na stronie Spurs tez o tym pisali.

Kork von Donnersmarck
Kork von Donnersmarck
11 lipca 2018 18:31

Tak naprawdę decyzja została już podjęta; pozostaje tylko złożyć podpis na odpowiednich papierach, co też Kawhi ma zrobić z tego co wiem za dwa dni. Od nowego sezonu jego klubem będzie MKS Sokół Międzychód.

losowepytanie
losowepytanie
12 lipca 2018 00:31

a co gdyby wymienić go za butlera?

Rybson
Rybson
13 lipca 2018 11:54

Myśle ze washington byłby dobrym kierunkiem można by było oddac 1 z dwójki porter oubre plus jakiś grajków albo pick albo oby dwóch mysle ze to była by uczciwa wymiana i skończyła by się ta szopka