Michele Roberts została zatrudniona w NBPA (związek zawodników NBA), by posprzątać bałagan po latach zaniedbań. Nowojorska prawniczka odrobiła swoją pracę wzorowo, dając unii graczy konkretną tożsamość. Komisarz ligi – Adam Silver wielokrotnie podkreślał, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

Związek zawodników porozumiał się z Michele Roberts w sprawie nowego 4-letniego kontraktu, a to oznacza, że Roberts będzie odpowiedzialna za przygotowania NBPA do rozmów na temat kolejnej umowy zbiorowej. Decyzję w oficjalnym oświadczeniu skomentował szef unii ze strony graczy – Chris Paul. – Gdy zatrudnialiśmy Michele, naszym celem było odzyskanie związku – podkreśla CP3, sugerując w ten sposób, że kilka lat temu sprawy za bardzo wymknęły się spod kontroli.

Dzięki temu, że wskazała nam kierunek i nas poprowadziła, NBPA nie tylko osiągnęła swój cel, ale także stała się jednym z najmocniejszych środowisk zrzeszających sportowców w całych Stanach – dodaje. To prawda, związek zyskał bardzo konkretną moc sprawczą, której komisarz Adam Silver zwyczajnie nie może ignorować. W 2021 strony po raz kolejny przystąpią do rozmów na temat umowy zbiorowej.

Ostatnie negocjacje zakończyły się na kilka miesięcy przed końcem umowy, co było głównie wynikiem tego, że Roberts i Silver bardzo szybko przystąpili do rozmów i były ona na tyle skuteczne, że strony relatywnie szybko doszły do porozumienia. Roberts przejęła obowiązki po Billym Hunterze, który zostawił po sobie spory bałagan, m.in. spowodowany przez malwersację finansowe oraz nepotyzm w NBPA.

To bez wątpienia była dla unii graczy… dobra zmiana.

Podcast PROBASKET 014: Dlaczego LeBron wybrał Lakers, a Cousins Warriors? Kiedy Leonard odejdzie ze Spurs?


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments