New York Knicks przegrali poprzedniej nocy z Memphis Grizzlies na własnym parkiecie. Ekipa gości prezentuje w tym sezonie znacznie lepszą formę, więc nie była to duża niespodzianka. W pewnym jednak momencie zawodnikom puściły nerwy.


Sytuacja miała miejsce tuż przed końcem czwartej kwarty. Sędzia przerwał akcję gwizdkiem, a Jae Crowder – zawodnik Memphis Grizzlies próbował rzucić trójkę. Elfrid Payton widząc zachowanie rywala postanowił go mocno odepchnąć. Crowder wstał próbując się z nim skonfrontować, ale już pomiędzy dwójką stał sędzia. To jednak nie przeszkodziło ekipom doprowadzić do solidnej przepychanki.

Wmieszał się w to wszystko jeszcze trener Taylor Jenkings, co tylko spotęgowało panujące między ekipami napięcie. – Ten rzut był okazaniem braku szacunku. Zrobiłbym to ponownie, bo nie pozwolę, by nie okazywać szacunku wobec gry – mówił Payton. Payton otrzymał faul niesportowy drugiego stopnia, czyli automatyczne wykluczenie z gry. Dołączyli do niego Crowder i Marcus Morris.

Analiza NBA: Statystyki gry zespołów w decydujących kwartachSubscribe
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cormac
cormac
30 stycznia 2020 15:16

zachowanie Paytona naganne ale Crowder mógł sobie odpuścić tą trójeczkę, jak wynik jest przesądzony na dodatek drużyna dostaje lanie to nie ma co ich jeszcze bardziej upokarzać, podobna sytuacja była ostatnio bodaj w NCAA

Roc Divers
Roc Divers
30 stycznia 2020 19:36
Odpowiedz  cormac

53 sekundy to w obecnej NBA z 4-5 akcji (jest to chore – ja tylko stwierdzam) więc dlaczego miał odpuszczać. Co do przechwytu to jeśli ktokolwiek grał nawet na poziomie amatorskim wie, że w takiej sytuacji jest to wręcz odruch. Więc rozumiem zachowanie Crowdera. A po takim lisim przechwycie aż się sama ręka składa do rzutu. Rozumiem jakby to było na 5,3 sekundy do końca – wtedy byłaby to inna para kicksów. A tak to normalna akcja. Nienormalna natomiast było postawa Paytona, który najzwyczajniej spulsował przez frustrację.

Jacek
Jacek
30 stycznia 2020 18:04

Moim zdaniem bandyckie zachowanie Paytona, nie on jest tu od trzymania porządku i egzekwowania szacunku dla gry. Powinien zostać zawieszony na kilka spotkań.

Sławomir
Sławomir
30 stycznia 2020 18:22

Dobijanie przeciwnika w sporcie to umiejętność a nie brak szacunku.

Roc Divers
Roc Divers
30 stycznia 2020 19:29
Odpowiedz  Sławomir

Ładne stwierdzenie;) Dodałbym do tego, że to „przywilej zwycięzców”

Reakwon
Reakwon
30 stycznia 2020 19:24

Payton zachował sie jak idiota.Jak Crowder miał ochotę to może sobie rzucać kiedy chce

Roc Divers
Roc Divers
30 stycznia 2020 19:26

Brak szacunku to postawa NYK od kilku sezonów. Zero szacunku dla Kibiców zarówno ze strony zarządu jak i zawodników. Bo w sumie co by nie mówić o ruchach kadrowych u góry to Ci podpisani panowie grający na boisku to „najlepsi koszykarze świata”. Zachowanie beznadziejne. Dobrze, że tam plecy nie poszły albo coś w tym stylu. Tak jak ktoś napisał, kara na kilka spotkań, zwłaszcza za te pomeczowe wypowiedzi. Koleś sobie wkręcił jakieś uliczne zasady a był wychowany w cukierkowym domu bogatego Tatusia.

Kuba
Kuba
30 stycznia 2020 20:36

Ordynarne zachowanie Paytona. Powinien zostać zawieszony. Oznaka kompletnej frustracji NYK.To jest tragiczna ekipa,od lat bez kroku do przodu.Tragiczna spuścizna po tragicznym Zen Masterze. Tylko Dennisa Smitha szkoda.

mackiki
mackiki
30 stycznia 2020 20:51

Niech mi ktos powie jak Memphis w tej sytuacji mialo pilke przeciez konczyli akcje rzutem za 3 prawda?

Mac7
Mac7
31 stycznia 2020 01:22
Odpowiedz  mackiki

Ogladales filmik i nie wiesz?

mackiki
mackiki
31 stycznia 2020 17:00
Odpowiedz  Mac7

Nie nie wiem skoro pytam to nie wiem chyba jakis jestes tępy ?

Adam
Adam
31 stycznia 2020 07:56

Z szacunku do gry niech gra polmozg do końca. Skoro on chodzi jak panienka to reszta też ma? Gra trwa 48mim. I on mówi o szacunku do gry.

Paul
Paul
1 lutego 2020 17:39

elfrid to nieporozumienie, to chyba ten co kiedys mial miotle na lbie. za takie cos powinien byc usuniety na kilka spotkan, burak jedenY