New York Knicks przegrali poprzedniej nocy z Memphis Grizzlies na własnym parkiecie. Ekipa gości prezentuje w tym sezonie znacznie lepszą formę, więc nie była to duża niespodzianka. W pewnym jednak momencie zawodnikom puściły nerwy.


Sytuacja miała miejsce tuż przed końcem czwartej kwarty. Sędzia przerwał akcję gwizdkiem, a Jae Crowder – zawodnik Memphis Grizzlies próbował rzucić trójkę. Elfrid Payton widząc zachowanie rywala postanowił go mocno odepchnąć. Crowder wstał próbując się z nim skonfrontować, ale już pomiędzy dwójką stał sędzia. To jednak nie przeszkodziło ekipom doprowadzić do solidnej przepychanki.

Wmieszał się w to wszystko jeszcze trener Taylor Jenkings, co tylko spotęgowało panujące między ekipami napięcie. – Ten rzut był okazaniem braku szacunku. Zrobiłbym to ponownie, bo nie pozwolę, by nie okazywać szacunku wobec gry – mówił Payton. Payton otrzymał faul niesportowy drugiego stopnia, czyli automatyczne wykluczenie z gry. Dołączyli do niego Crowder i Marcus Morris.

Analiza NBA: Statystyki gry zespołów w decydujących kwartach


13 KOMENTARZE

  1. zachowanie Paytona naganne ale Crowder mógł sobie odpuścić tą trójeczkę, jak wynik jest przesądzony na dodatek drużyna dostaje lanie to nie ma co ich jeszcze bardziej upokarzać, podobna sytuacja była ostatnio bodaj w NCAA

    • 53 sekundy to w obecnej NBA z 4-5 akcji (jest to chore – ja tylko stwierdzam) więc dlaczego miał odpuszczać. Co do przechwytu to jeśli ktokolwiek grał nawet na poziomie amatorskim wie, że w takiej sytuacji jest to wręcz odruch. Więc rozumiem zachowanie Crowdera. A po takim lisim przechwycie aż się sama ręka składa do rzutu. Rozumiem jakby to było na 5,3 sekundy do końca – wtedy byłaby to inna para kicksów. A tak to normalna akcja. Nienormalna natomiast było postawa Paytona, który najzwyczajniej spulsował przez frustrację.

  2. Moim zdaniem bandyckie zachowanie Paytona, nie on jest tu od trzymania porządku i egzekwowania szacunku dla gry. Powinien zostać zawieszony na kilka spotkań.

  3. Brak szacunku to postawa NYK od kilku sezonów. Zero szacunku dla Kibiców zarówno ze strony zarządu jak i zawodników. Bo w sumie co by nie mówić o ruchach kadrowych u góry to Ci podpisani panowie grający na boisku to „najlepsi koszykarze świata”. Zachowanie beznadziejne. Dobrze, że tam plecy nie poszły albo coś w tym stylu. Tak jak ktoś napisał, kara na kilka spotkań, zwłaszcza za te pomeczowe wypowiedzi. Koleś sobie wkręcił jakieś uliczne zasady a był wychowany w cukierkowym domu bogatego Tatusia.

  4. Ordynarne zachowanie Paytona. Powinien zostać zawieszony. Oznaka kompletnej frustracji NYK.To jest tragiczna ekipa,od lat bez kroku do przodu.Tragiczna spuścizna po tragicznym Zen Masterze. Tylko Dennisa Smitha szkoda.

  5. Z szacunku do gry niech gra polmozg do końca. Skoro on chodzi jak panienka to reszta też ma? Gra trwa 48mim. I on mówi o szacunku do gry.

  6. elfrid to nieporozumienie, to chyba ten co kiedys mial miotle na lbie. za takie cos powinien byc usuniety na kilka spotkan, burak jedenY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here