Silny skrzydłowy Zion Williamson ostatni mecz na parkietach NBA rozegrał 2 stycznia 2023 roku. Wstępnie zawodnik do gry miał wrócić przed Meczem Gwiazd, tymczasem okazuje się, że mimo rehabilitacji i ostrożności, gracz ponownie uszkodził ścięgno udowe. W efekcie czego opuści jeszcze co najmniej kilka tygodni!

Kariera Ziona Williamsona w NBA rysuje się do tej pory jako jedno wielkie pasmo kontuzji, z tego powodu w ciągu 4 sezonów zawodnik rozegrał zaledwie 114 meczów, a opuścił aż 169 spotkań. Gracz jest wyraźnie podatny na urazy, po części jest to spowodowanego jego niestandardową budową ciała, przez co niektóre części ciała nie wytrzymują tak ogromnych obciążeń i często dochodzi u niego do różnego rodzaju urazów.

Tak przedstawia się liczba rozegranych spotkań, względem opuszczonych meczów w poszczególnych sezonach Ziona Williamsona na parkietach NBA:
2019/20 – 24/48
2020/21 – 61/11
2021/22 – 0/82
2022/23 – 29/28

Zawodnik wstępnie miał powrócić do gry przed Mecze Gwiazd, późniejsze raporty mówiły, że być może wróci od razu po, aby nie narażać się podczas tego weekendu na ewentualny uraz. Najnowsze informacje mówią jednak o pogłębieniu się urazu i zawodnik wypada z gry na dodatkowe kilka tygodni. Informacje do mediów przekazał Andrew LopezESPN, który odbył rozmowę z prezydentem drużyny Davidem Griffinem.
– Williamson brał ostatnio udział w zajęciach Pelicans, podczas treningowego meczu trzech na trzech doznał pogłębienia się urazu i jego dolegliwość zaostrzyła się i zaczęła mu jeszcze bardziej doskwierać. Silny skrzydłowy ma zostać ponownie przebadany i oceniony przez personel medyczny po przerwie na Mecz Gwiazd.

New Orleans Pelicans do Meczu Gwiazd rozegrają jeszcze dwa spotkania, w pierwszym z nich zmierzą się z Oklahoma City Thunder już 14 lutego, drugi mecz będzie to starcie przeciwko odświeżonym Los Angeles Lakers. Zespół potrzebuje zdrowego Ziona, w styczniu, kiedy to nie grał prawie cały miesiąc, zdołali wygrać zaledwie 3 z 16 rozegranych spotkań.

Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  6 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments