W drugim meczu serii Dallas Mavericks – Los Angeles Clippers to właśnie niżej rozstawieni Mavs odnieśli zwycięstwo. Jeden z liderów zespołu, Kristaps Porzingis, zdradził, jak wygląda jego podejście do meczów w fazie play-off.


Drugi pojedynek tych zespołów zakończył się wyraźnym zwycięstwem Dallas Mavericks. Ostatecznie wygrali przewagą 13 punktów. Zespół prowadzony przez Ricka Carlisle’a nie oddał prowadzenia przez cały mecz, tylko sukcesywnie powiększał różnicę punktową. 

Na parkiecie z bardzo dobrej strony pokazali się Doncić oraz Porzingis, dla których są to pierwsze play-offy w karierze. Słoweniec zdobył 28 punktów, 8 zbiórek, 7 asyst. Natomiast Łotysz zgromadził na swoim koncie 23 punkty oraz 7 zbiórek. Po meczu powiedział, jak wygląda jego nastawienie na tak ważne spotkania. 

Wmawiam sobie, że jestem mistrzem. Jestem tutaj, by wygrywać. Tak wygląda moje podejście, po prostu robię swoje – stwierdził Porzingis.

Stan rywalizacji z Los Angeles Clippers wynosi 1:1, a fani Dallas Mavericks mają wielką nadzieję, że Mavs pokonają jednego z faworytów do tytułu. Duet gwiazd zespołu pokazał się z bardzo dobrej strony. Seria może nie skończyć się tylko w pięciu spotkaniach.

– Za każdym razem, gdy odnosimy zwycięstwo, to nic dla mnie to nie zmienia. Musimy wygrywać. To nie zwycięstwa dodają mi pewności siebie. Chcę wygrywać wszystko, co stoi na mojej drodze. Wiara w to pozwala mi to realizować – podsumował Porzingis.

Mecz numer trzy odbędzie się już w nocy z piątku na sobotę o godzinie 3:00 nad ranem. Przekonamy się wtedy, czy to zwycięstwo Mavs było jednorazowe, czy są na dobrej drodze, by pokonać Clippers

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here