To była jedna z ważniejszych dla Michaela Jordana kwestii, które zostały poruszone w dokumencie “Ostatni taniec”. Jego ojciec został zamordowany w swoim samochodzie, teraz jeden ze sprawców tamtej zbrodni wychodzi na wolność. 

Śmierć Jamesa Jordana mocno wstrząsnęła jego synem. Był to bez wątpienia jeden z powodów, przez które Michael Jordan zdecydował się zawiesić swoją karierę i spróbować sił w baseballu, który uwielbiał jego ojciec. Panowie byli ze sobą bardzo zżyci, co pokazywały każde obrazki MJ-a przed i po meczach, gdy towarzyszył mu ojciec. Wszyscy wokół Chicago Bulls pałali ogromną sympatią do ojca MJ-a. 

23 lipca 1993 roku James Jordan wracał z pogrzebu. W pewnym momencie poczuł się zmęczony, więc postanowił się zdrzemnąć na jednym z parkingów przy drodze szybkiego ruchu. Daniel Andre Green oraz Larry Martin Demery zauważyli samochód i oddali kilka strzałów w śpiącego Jamesa Jordana. Jego ciało zostało porzucone, a samochód ukradziony. Ciało odnaleziono dopiero 3 sierpnia. 

Green i Demery w 1996 roku zostali skazani na dożywocie za morderstwo pierwszego stopnia. Co jednak ciekawe, prawo w Północnej Karolinie nie pozwalało na zwolnienie warunkowe za zbrodnie popełnione po 1 października 1994 roku. Demery był osądzany na podstawie wcześniejszych przepisów, dlatego mógł się ubiegać o skrócenie wyroku. Green może spróbować w 2021 roku. Demery ma opuścić więzienie lada dzień. 

– Byliśmy z moim ojcem naprawdę blisko – wspominał MJ w dokumencie “The Last Dance”. – Zawsze dawał mi dobre rady. Kiedyś otwarcie powiedział mi, że nie zmierzam w dobrym kierunku i jeśli chcę uprawiać sport muszę zmienić podejście. Do wszystko, co potrzebowałem usłyszeć. Od tego momentu nigdy więcej nie wpadłem w tarapaty – kończy. 

NBA: Porzingis nastawia się na zwycięstwo z Clippers!


Wspieraj PROBASKET

 • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
 • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
 • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
 • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
 • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
 • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
 • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
 • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna


 • Subscribe
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments