Portland Trail Blazers są nieco ponad kreską dającą awans do fazy posezonowej. Pomimo zbudowania przewagi nad Denver Nuggets, koszykarze z Oregonu do końca muszą mieć się na baczności. Niespodziewanie jednak ta walka znacznie się utrudni.

Utrudnienie o jakim mowa w nagłówku to przynajmniej 2-tygodniowa przerwa, jaka czeka Jusufa Nurkicia. Klub ogłosił, iż poprzez prześwietlenie odkryto złamanie kości strzałkowej w prawej nodze Bośniaka, na szczęście bez żadnego przemieszczenia. Nie do końca znany jest moment, kiedy dokładnie powstał uraz.

Nurkic w lutym został wytransferowany właśnie z Denver Nuggets i w Portland złapał naprawdę mocny wiatr w żagle. Średnio notuje tu 15.2 PPG, 10.4 RPG, 3.2 APG, 1.9 BPG, w 20 dotychczas rozegranych meczach. Blazers mają w tym czasie bilans 14-6.

Na dniach poznamy zapewne więcej szczegółów, dotyczących chociażby sposobów leczenia. Z całą pewnością zespół z Oregonu będzie starał się za wszelką cenę przygotować swojego wysokiego na początek play-offów, lecz aby do tego w ogóle doszło, absolutnym priorytetem jest teraz obrona 8 miejsca.

NBA: Kobieta pierwszym trenerem drużyny NBA?