Bardzo wiele zależy od tego, jak spisuje się Paul George. To obok Kawhiego Leonarda główna postać rotacji Los Angeles Clippers, więc jego spadek formy bardzo często oznacza, że cała drużyna ma problemy. W ostatnim czasie nastąpił jednak kluczowy przełom. 

W rozmowie z ESPN Paul George przyznał, że zaczął inaczej podchodzić do problematycznej kontuzji palca stopy. Od jakiegoś czasu jeden z liderów Los Angeles Clippers zmaga się z urazem. Decyzja o chirurgicznej interwencji mogłaby oznaczać dla zawodnika koniec sezonu, co rzecz jasna oznaczałoby dla Clippers prawdziwą katastrofę. Dlatego PG13 zdecydował się grać mimo wszystko i początkowo przychodziło mu to z ogromnym trudem. 

Kontuzja sprawiała, że zacząłem szukać wymówek – przyznał George. Powodowała też, że zawodnik kwestionował także swoje przygotowanie mentalne. – W końcu jednak zacząłem postrzegać to wszystko zupełnie inaczej. Podczas gry nie pozwalam, by uraz mnie ograniczał i ta perspektywa znacząco ułatwiła mi zadanie – dodał. W ostatnim meczu wygranym przeciwko Indianie Pacers George zanotował 36 punktów, 8 asyst i 7 zbiórek. 

Widzimy zatem, że jego słowa mają odbicie w rzeczywistości, co jest dla sympatyków Clippers powodem do optymizmu. Zespół z czołówki zachodniej konferencji wygrał sześć poprzednich spotkań i łapie ostatnie szlify swojej formy przed rozpoczęciem play-offów. – [Paul] gra tak, jakby chciał coś udowodnić. Przejmuje mecze i wygląda, jak najlepsza wersja samego siebie – mówił będący pod wrażeniem formy kolegi Marcus Morris.

George od początku sezonu prezentował fantastyczną formę, ale uraz palca odrobinę go spowolnił. Zawodnik chciał za wszelką cenę nawiązać do formy z pierwszych miesięcy rozgrywek. – W ostatnim czasie palec nie puchnie tak często. Mam nadzieję, że po pewnym czasie problem zniknie i nie będę musiał o nim więcej myśleć – kończy. Od jego formy zależy, czy Clippers odkują się po zeszłorocznym blamażu. W 41 meczach sezonu 2020/21 notował średnio 23 punkty, 6,2 zbiórki i 5,4 asysty trafiając 47,7 FG% oraz 43,8 3PT%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj