Rehabilitacja 39-latka nie przebiegała zgodnie z oczekiwaniami, w związku z czym kierownictwo klubu zdecydowało się na wykorzystanie zapisku w kontrakcie Hiszpana i przedwczesne rozwiązanie umowy.


W trakcie minionego lata Gasol związał się z Blazers jednorocznym kontraktem. Przygoda w Oregonie nie przebiegła jednak po myśli środkowego. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego pojawiły się informacje, jakoby powrót do pełnej sprawności Hiszpana po operacji lewej stopy nie postępował sukcesywnie. Z początku pod znakiem zapytania stał jedynie występ w meczu otwarcia, który ostatecznie przerodził się na wątpliwość gry do końca 2019 roku. Ostatecznie Pau nie doczekał się debiutu w nowych barwach, a dziś w nocy, za pomocą konta w serwisie Instagram, ogłosił zakończenie współpracy z PTB.

Pau pozostaje w Portland, gdzie będzie kontynuował leczenie, które na ten moment pozostaje jego priorytetem. Jak przyznaje jednak sam Hiszpan, jego kariera w Blazers prawdopodobnie nie dobiegła jeszcze końca. Włodarze klubu pracują nad przydzieleniem Gasolowi nowej roli, która może wiązać się z dołączeniem do sztabu szkoleniowego zespołu.

Zgodnie z informacjami Jasona Quicka z „The Athletic” Blazers nie uzupełnili natychmiastowo luki w składzie, co oznacza, że pozostają przy 14-osobowej liście graczy. W obliczu kontuzji m.in. Jusufa Nurkicia czy Zacha Collinsa możemy spodziewać się jednak aktywnych działań na rynku wolnych agentów bądź transferowym.

Autor: Krzysztof Dziadek

Wyniki NBA: Wielki Luka Doncić! Dogrywka w Los Angeles! Nuggets lepsi od Rockets!

Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub
Jakub
21 listopada 2019 08:55

Posypał sie Pau.

jestem przed swoim prime
jestem przed swoim prime
21 listopada 2019 09:20
Odpowiedz  Jakub

Pau się posypau 😉 A tak serio, to bardzo mi go szkoda, tyle, że lata lecą i organizm wystawia rachunek za to, że Pau w każdym meczu dawał z siebie wszystko.

Grizzfan
Grizzfan
21 listopada 2019 10:46

Czyli szanse na Love-a w Rip City rosną.

Andrew
Andrew
21 listopada 2019 13:25
Odpowiedz  Grizzfan

Czają się na tego Love’a od dawna, on zresztą stamtąd pochodzi. Byłaby to na pewno i dla klubu, i dla zawodnika dobra opcja pod względem sportowym, tylko za bardzo nie wiem, skąd wezmą na niego pieniądze.
Gasola szkoda, ale to już chyba koniec kariery.

cormac
cormac
21 listopada 2019 11:19

daj se chłopie spokój, peselu nie przeskoczysz a zdrowie ma się tylko jedno

manute
manute
21 listopada 2019 15:59

I tak jest już w Hall Of Fame. On nic nie musi.