NBA: Ben Simmons z pierwszą trójką w karierze

9
3260

W 172 meczu w karierze, Ben Simmons trafił swoją pierwszą trójkę. Jego Philadelphia 76ers pokonała poprzedniej nocy New York Knicks głównie dzięki bardzo dobrej czwartej kwarcie Australijczyka. Największą historią był jednak rzut za trzy, nad którym Simmons nie musiał się długo zastanawiać.


Od początku kariery zawodnika mówiło się, że brak rzutu za trzy bardzo mocno ogranicza jego możliwości w kontekście atakowania i kreowania pozycji. Ben Simmons radził sobie bez tego, ale wszyscy wokół czekali na kolejny krok w jego ewolucji. Ten powoli następował. W trakcie pre-season Simmons potwierdzał swoją gotowość, ale dopiero w 12 meczu sezonu regularnego postanowił faktycznie odpalić. W efekcie trafił próbę z prawego rogu.

Pierwsza trafiona trójka w karierze. Czy za nią przyjdą kolejne, czy znów będziemy musieli czekać minimum dwanaście spotkań? Simmons zanotował przeciwko New York Knicks 18 punktów, 7 zbiórek i 13 asyst. Całe Wells Fargo Center było wniebowzięte, gdy piłka po rzucie Bena przecięła siatkę. Przed tą próbą, Ben był 0/17 w rzutach z dystansu, ale większość była desperackimi próbami z połowy w końcówkach kwart lub gdy kończył się czas na zegarze, a on stał pilnowany przez obrońcę na obwodzie.

NBA: Pau Gasol nie jest już zawodnikiem Portland Trail Blazers


Skorzystaj z najnowszej oferty PZBUK – bonus powitalny 500 zł na start
Odbierz 100% bonus od depozytu do maksymalnie 500 zł.
1) Dokonaj depozytu
2) Aktywuj bonus podczas wpłaty
3) Odbierz dodatkową gotówkę i graj za dwa razy więcej!
– więcej informacji na stronie PZBUK>>

Tylko dla wtajemniczonych i czytających uważnie 🙂 Założyliśmy na Facebooku specjalną grupę dyskusyjną dla czytelników i przyjaciół PROBASKET. Jest nas już ponad 2100!

Grupa jest zamknięta, ale zapraszamy do niej wszystkich pozytywnych fanów NBA – https://www.facebook.com/groups/probasketpl/ – to ma być miejsce, gdzie będziemy dzielić się spostrzeżeniami i wymieniać doświadczeniami. Dołącz do grona pozytywnych fanów NBA.


9 KOMENTARZE

  1. Jeny, ale wydarzenie… nie wiem, czy śmiać się, czy płakać.

    Nie zrozumcie mnie źle, fajnie, ale tak przeżywać jeden trafiony rzut zawodnika grającego na pozycji, na której wymaga się takich strzałów? No gratulacje, Ben, już nie musisz ocierać łez dolarami.

  2. To jest jakaś żenada; ktoś jara się, że gość, który zarabia grube bańki, trafia za 3 i w końcu umie rzucać. Chyba na tym polega koszykówka, że umie się rzucać,nie? Juniorzy w podstawówce potrafią już rzucać za 3…

  3. Bądźmy realistami a realnie to paranoja że z trafionego rzutu za trzy,które na potęgę trafia wielu lub bardzo wielu zawodników grających na pozycji Simmonsa robi się takie przedstawienie. Ten sezon przekonuje mnie że PHI nic nie osiągnie i z tego całego „Processu”nic nie będzie.

  4. „Ben był 0/17 w rzutach z dystansu”

    Ręce opadają jak się czyta takie sformułowania. Proponuję zatrudnić kogoś do korekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here