Złe wieści dla pierwszej piątki Portland Trail Blazers. Z powodu urazu znów nie zagra Jusuf Nurkić. Zawodnik nabawił się kontuzji w przegranym przez swoją drużynę spotkaniu z Indianą Pacers. W ostatnich latach problemy ze zdrowiem skutecznie wysokiego ograniczały. 

Indiana Pacers była w stanie uderzyć w najczulsze punkty i pokonała Portland Trail Blazers 111:87. Gdyby tego było mało, zespół Terry’ego Stottsa w najbliższym czasie będzie musiał sobie radzić bez Jusufa Nurkicia. Zawodnik złamał nadgarstek prawej ręki. Zdarzenie miało miejsce w trzeciej kwarcie. Po walce pod koszem Pacers, Nurkić upadł na parkiet i jednoznacznie wskazał na uraz ręki. Zszedł do szatni i nie powrócił już do gry. 

Na ten moment Blazers nie wiedzą, ile dokładnie Nurkić straci czasu, wszystko zależy od procesu leczenia, ale przerwa zawodnika może potrwać kilka, a nawet kilkanaście tygodni. To oznacza spory ból głowy dla trenera Stottsa. Nurkić odgrywał w układance Blazers bardzo ważną rolę. W 12 rozegranych meczach notował średnio 9,8 punktu i 7,7 zbiórki trafiając 48,5% z gry. W tym sezonie miał się odbudować po ostatnim poważnym urazie. 

W marcu 2019 roku Nurkić złamał nogę i wrócił dopiero w bańce rozgrywanej w Orlando. – Długo wracał do siebie po tamtej kontuzji – wspomina trener Stotts. – Miał trudny start w tym sezonie. Wszystko jednak zaczynało zmierzać w odpowiednim kierunku. To dla niego spory cios – dodał. Już teraz Blazers są bez Zacha Collinsa, który pod koniec grudnia przeszedł operację stopy. Niewykluczone, że Blazers spróbują naprawić sytuację poprzez transfer.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here