Czas wyraźnie odbił się na grze Dirka Nowitzkiego. Skrzydłowy rusza się wolniej, na wszystko potrzebuje więcej czasu. Poza tym jego ciało nie regeneruje się tak szybko, jak jeszcze parę lat temu. Mimo to niemiecki skrzydłowy nadal czuje się na siłach. Bieżące rozgrywki wcale nie są jego pożegnaniem.


Weteran przystępując do sezonu 2017/2018 będzie miał 39 lat. Za sobą wiele sezonów biegania po ligowych parkietach i konkurowania z zawodnikami, którzy są przyszłymi Hall-of-Famerami – Kevin Garnett czy Tim Duncan. Ciało Dirka Nowitzkiego odczuwa już skutki tej batalii, ale z każdym kolejnym powrotem do zdrowia, zawodnikowi przybywa wigoru i optymizmu. W ostatniej rozmowie z ESPN Nowitzki przyznał, że trykot Dallas Mavericks planuje nosić także w swoim 20 sezonie.

Taki jest plan, chyba że stanie się coś drastycznego w przeciągu kilku kolejnych tygodni – przyznał. Co mógł mieć na myśli? Oczywiście swoje zdrowie. Na tym etapie jego ciało zaczyna manifestować. Mimo to Dirk konsekwentnie walczy z drobniejszymi urazami i głęboko wierzy, że jest w stanie uniknąć poważniejszych problemów. – Nie oczekuję, by miało się coś wydarzyć. Latem zeszłego roku podpisałem 2-letni kontrakt, co znaczy, że chciałem grać przez kolejne dwa lata. Chcę dokończyć tę umowę – dodaje.

Nowitzkiemu brakuje 38 punktów by przekroczyć granicę 30,000 zdobytych w przekroju całej kariery. Dołączy do bardzo zacnego grona, bowiem ta sztuka udała się tylko Michaelowi Jordanowi, Kareem Abdul-Jabbarowi, Wiltowi Chamberlainowi, Karlowi Malone i Kobemu Bryantowi. Co więcej – 20 sezon z Mavericks wyrówna rekord Bryanta w latach spędzonych z jedną organizacją. Pod kątem statystyk Nowitzki jest najlepszym Europejczykiem w historii ligi. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości.

Dwadzieścia sezonów z jedną drużyną to znakomite osiągnięcie – twierdzi Nowitzki. – […] Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie uda się uniknąć tylu kontuzji, co w bieżących rozgrywkach – dodał. Początek bieżącej kampanii Nowitzki spędził na walce ze ścięgnem Achillesa. Problem pojawił się już w meczu otwierającym sezon z Indianą Pacers. W kontrakcie Niemca jest 25 milionów za ten sezon i 25 milionów za kolejny. Jednak Mavs mają możliwość zrezygnowania z tej umowy i podpisania nowej. Znając relacje Nowitzkiego z Markiem Cubanem, właściciel zapewne tą opcję wykorzysta.

W 35 meczach sezonu 2016/2017, Nowitzki notował na swoje konto średnio 13,5 punktu, 6,5 zbiórki, 1,6 asysty, 41,5 FG% i 36,5 3PT%.

NBA: Embiid obiecuje szybki powrót i nie traci poczucia humoru

1 KOMENTARZ

  1. Hmm Przy dobrych wiatrach bez zbędnych kontuzji może nawet dogonić w punktach Chamberlaina, jeśli rozegra jeszcze jeden sezon. W tym miał bardzo dużo problemów ze zdrowiem. Zwłaszcza z uciążliwą kontuzją ścięgna achillesa. A wszyscy pamiętamy jak po zerwaniu tego ścięgna po powrocie produktywność K.Bryanta spadła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here