NBA: Nowe informacje o urazach LeBrona i Mobleya. Kiedy wrócą?

3
2040

Początek tygodnia nie był szczęśliwy dla kibiców Los Angeles Lakers i Cleveland Cavaliers. LeBron James i Evan Mobley doznali bowiem groźnie wyglądających urazów kostki, które w obecnej fazie sezonu są podwójnie bolesne dla ich zespołów. Obie ekipy przekazały nowe informacje o stanie zdrowia zawodników i aktualnych zabiegach medycznych.

Evan Mobley urazu nabawił się w pierwszej połowie poniedziałkowego starcia z Orlando Magic. Podkoszowy skręcił kostkę, opadając na nogę Franza Wagnera i po zaledwie 13-minutowym występie udał się do szatni. – Straciliśmy Evana, bez względu na to, czy chodzi o jeden mecz, dwa, trzy czy cokolwiek innego – mówił po meczu Kevin Love. – Musimy dalej walczyć i mieć nadzieję, że szybko wyzdrowieje i będzie mógł grać z nami. Tak wiele znaczy dla zespołu – dodał.

Według domysłów powrót Mobley’a może nastąpić najwcześniej w przyszłym tygodniu. Zespół nie podał jak na razie oficjalnego terminu ponownej oceny stanu zdrowia podkoszowego, jednak trener J.B. Bickerstaff zdradził, że stopa zawodnika nie została usztywniona butem ortopedycznym, co oznacza, że kontuzja nie jest na tyle poważna, jak wydawało się na pierwszy rzut oka. Zawodnik przeszedł także rezonans magnetyczny, który nie wykazał poważniejszych schorzeń.

Podobnego, lecz nie tak poważnie wyglądającego urazu nabawił się w meczu przeciwko New Orleans Pelicans LeBron James. LBJ nadepnął niefortunnie na stopę Jaxsona Hayesa, przez co jego kostka wygięła się w nienaturalny sposób. Gwiazdor po konsultacji ze sztabem medycznym postanowił jednak wrócić na parkiet, a w całym meczu w Nowym Orleanie na boisku spędził 42 minuty.

King James nie zagrał w kolejnym spotkaniu przeciwko Dallas Mavericks, a teraz klub poinformował, że zawodnik rozstał się z będącą w trakcie wyjazdowej serii drużyną i powrócił do Los Angeles, gdzie kontynuować będzie rehabilitację. Na ten moment wiadomo, że LeBron nie wystąpi w piątkowym meczu z Utah Jazz, jednak jego dalsze plany stoją pod znakiem zapytania. Należy spodziewać się jednak, że ze względu na problemy Los Angeles Lakers zawodnik będzie naciskać na jak najszybszy powrót do gry, który może nastąpić w połowie przyszłego tygodnia.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments