Jeździł po świecie i robił rzeczy, które wielu, by się nawet nie przyśniły. Dennis Rodman pozostaje jedną z najbardziej barwnych postaci w historii NBA. Okazuje się jednak, że nie tylko NBA, bo zostawił za sobą wyraźny ślad w lidze… brytyjskiej. 

W książce Nicka Nurse’a “Fifteen Teams, Four Countries, One NBA Championship, and How to Find a Way to Win — Damn Near Anywhere” pojawił się wątek Dennisa Rodmana grającego w British Basketball League (BBL), gdy miał na karku 45 lat! Okazuje się, że wiek nie przeszkodził mu, by całkowicie zdominować swoich rywali, bowiem to właśnie do Rodmana należy rekord zbiórek w jednym meczu.

Według informacji zawartych w książce Nurse’a, Rodman zatrzymał się na “23” zbiórkach i ten rekord pozostaje niepobity do tej pory. Ustanowił go w 2006 roku, gdy w NBA nie była już dla niego miejsca, a gdziekolwiek indziej witali go z otwartymi ramionami. Nurse był jego trenerem, gdy Dennis za trzy mecze dla Brighton Bears dostał 25 tys. dolarów. Zgodził się na tę ofertę kilka dni po tym, gdy został eksmitowany z Domu Wielkiego Brata w słynnym celebryckim reality-show. 

Czy ta historia pasuje do kogokolwiek innego? Tylko Dennis Rodman mógł zgodzić się na grę w trzech absolutnie nic nie znaczących dla niego meczach za 25 tys. dolarów i przy okazji ustanowić rekord ligi w liczbie zbiórek. BBL nie jest szczególnie konkurencyjną ligą i generalnie koszykówka w Wielkiej Brytanii nie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, ale Bears próbowali zapewne wykorzystać celebrycki status Rodmana, by przyciągnąć zainteresowanie. 

Jesteśmy ciekawi zatem, czy książka Nicka Nurse’a ma więcej podobnych smaczków…