Według wstępnych prognoz, Giannis Antetokounmpo jest głównym faworytem w wyścigu po nagrodę MVP sezonu regularnego. Gwiazda Milwaukee Bucks poprzedniej nocy poprowadziła swój zespół do trzynastego zwycięstwa z rzędu. 


Mija 1/3 sezonu regularnego. Kto na tym etapie wygląda jak najbardziej wartościowy gracz ligi? Kandydatów jest co najmniej kilku, wśród nich Giannis Antetokounmpo, James Harden, Luka Doncić, czy LeBron James. Wiele się na przestrzeni ostatnich miesięcy zmieniło, ale dominacja zawodnika Milwaukee Bucks nie pozostawia cienia wątpliwości.

Antetokounmpo ponownie jest faworytem w tym wyścigu. ESPN zapytał 101 przedstawicieli mediów i ci zdecydowanie opowiedzieli się za liderem Bucks. Otrzymał 48 głosów za pierwsze miejsce i był we wszystkich „trójkach” 101 formularzy jako jedyny gracz. W 22 meczach sezonu Giannis notował na swoje konto średnio 31 punktów, 13,2 zbiórki, 5,5 asysty i 1,3 bloku oraz 1,3 przechwytu trafiając 56,5 FG% i 31,8 3PT%.

Drugi w głosowaniu był LeBron James, a trzeci Luka Doncić. Zaraz poza pudłem wylądował James Harden. Dla Luki to dopiero drugi sezon w karierze, więc wymieniany jego nazwiska w takim gronie na pewno jest dla Słoweńca ogromnym wyróżnieniem. Natomiast wśród graczy walczących o 5. miejsce znaleźli się Bradley Beal, Jimmy Butler, Anthony Davis, Nikola Jokic, Kawhi Leonard, Damian Lillard, Pascal Siakam oraz Karl-Anthony Towns.

NBA: LeBronowi sędziowie nie gwiżdżą błędów. Howard za 3!2 KOMENTARZE

  1. Mam wrażenie że czasem tworzycie świat równoległy. Ta rzeczona dominacja to zdecydowana przesada. Patrząc zarówno na jakość gry jak i bilans drużyny oraz wpływ na grę i ten bilans to co najmniej równorzędnym kandydatem jest LeBron James. I to on moim zdaniem na dziś jest MVP. Trzecia lokata na ten moment Doncic.

  2. Trochę przesada z tą dominacją , fakt chłop robi mega robotę , ale patrząc na bilans i linijki
    Lebron wygląda identycznie , 20.12 będzie możliwość ocenienia , kto ma większy wkład w grę 😀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here