NBA: LeBronowi sędziowie nie gwiżdżą błędów. Howard za 3!

11
7387

LeBron James zaliczył solidną gafę podczas meczu z Utah Jazz. Przerwał kozioł, zrobił dwa kroki i nagle… znów zaczął kozłować. Błąd ewidentny, ale sędziowie nie zauważyli. Nie zauważyli lub nie chcieli zauważyć. Czy wobec LeBrona stosują specjalną taryfę ulgową? Mamy też inną ciekawostkę. Dwight Howard trafił za trzy punkty! Takie rzeczy dzieją się w szeregach Lakers!

Utah Jazz – Los Angeles Lakers 96:121

Lakers wygrali z Utah Jazz 121:96. Objęli prowadzenie w pierwszej kwarcie i nie oddali go już do końca spotkania.

Anthony Davis zdobył 26 punktów (9/11 z gry) i miał sześć zbiórek oraz trzy bloki, a LeBron James zdobył 20 punktów i miał 12 asyst.

LBJ popisał się jednak wyjątkowym zagraniem w pierwszej kwarcie. Przerwał kozioł, ale szedł dalej i … znów zaczął kozłować. Błąd ewidentny, ale sędziowie nie zareagowali.

Inną ciekawą sytuacja z środowego meczu przeciwko Jazz była trójka Dwighta Howarda. Było już „po meczu”, a Lakers mieli mało czasu na rozegranie akcji. Dostał piłkę w rogu, zrobił zwód i rzucił.

To siódmy celny rzut z dystansu Howarda w karierze. W sumie trafił siedem na 65 rzutów za trzy punkty, co daje mu skuteczność na poziomie 11%.

Dla Jazz najwięcej punktów zdobył Donovan Mitchell – 29. Kluczowa statystyka: Jazz mieli aż 20 strat, a Lakers zaledwie osiem.

Kolejny mecz Lakers grają w piątek, również na wyjeździe – w Portland.