W obecnym sezonie NBA obrodziło w zawieszenia za stosowanie niedozwolonych środków. Po Deandre Aytonie, Johnie Collinsie i Wilsonie Chandlerze, kolejnym zawieszonym został Malik Monk z Charlotte Hornets.


NBA w swoim oficjalnym komunikacie nie podała informacji o jakie środki chodzi ani na jak długo zawodnik został zawieszony bez otrzymywania wypłaty. Zawieszenie jednak ma się rozpocząć od najbliższego spotkania Hornets z New York Knicks i będzie trwało tak długo aż zawodnik nie będzie „zgodny z programem” (ang. Full compliance).

W jednym z zapisów CBA można przeczytać, że niektóre przewinienia ze środkami niedozwolonymi mogą wymagać od zawodnika wstąpienia na drogę rehabilitacji i odwyku. Jeśli zawodnik złamie zasady tego programu, zostanie zawieszony do momentu aż Dyrektor Medyczny NBA stwierdzi, że spełnia wszystkie jego warunki.

Monk to zawodnik, który w meczu ostatniej nocy z Indiana Pacers pierwszy raz zagrał w swojej karierze w pierwszej piątce i ten stan miał trwać. Teraz jednak czeka go dłuższa przerwa. Hornets wybrali go z 11. numerem draftu 2017 roku, ale jak dotąd nie spełniał pokładanych w nim nadziei. Dopiero ostatnie 13 meczów nieco poprawiło ten stan.

W tych spotkaniach Monk notował średnio 17,0 punktu na mecz, trafiając bardzo przyzwoite 45,7% rzutów z gry i 35,0% trójek.


Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Shulz
Shulz
26 lutego 2020 22:27

Pewnie palił trawę znając życie więc jest przestępca najwyższego stopnia. Z drugiej strony ta ironia nieco na wyrost bo podpisują kontrakty ,zarabiają gruby hajs itd. nikt nie kazal im być człowiekiem sukcesu. Mogli siedzieć na kanapie jarać blanty i grać w „tukeja” …

Jonek
Jonek
27 lutego 2020 06:32
Odpowiedz  Shulz

Nie,to kokaina.

Shulz
Shulz
27 lutego 2020 11:15
Odpowiedz  Jonek

Poniekąd to dziwne że ich karają za to. Dopóki nie jest na koksie podczas meczu to raczej mu to utrudnia grę. Powinien dostać wyróżnienie xD to oczywiście z przymrużeniem oka. Pozdrawiam

Pacers
Pacers
27 lutego 2020 17:30
Odpowiedz  Shulz

Jak można palic trawkę to czemu nie brać koksu?I takie błedne koło.Ja np lepiej czuję się po koksie,niż po blancie który mnie zamula.Ale ja to ja a gracze NBA to co innego.Jak ktoś chce grać w NBA i zarabiać spore pieniądze to wie jakie tam są prawa.

Sheed
Sheed
27 lutego 2020 08:36

Parę miesięcy bez wypłaty powinno mu pomóc w przewartościowaniu priorytetów.