Zgodnie z przewidywaniami – Kristaps Porzingis dogadał się z Dallas Mavericks w sprawie maksymalnej umowy i zostanie w Teksasie nieco dłużej. W międzyczasie w sprawie nowych umów porozumieli się także Harrison Barnes i J.J. Redick. Ten drugi miał zostać w Philly, ale wybrał Nowy Orlean. D-Rose dogadał się z Pistons, a Terry Rozier znalazł nowego pracodawcę. 

– W przypadku Kristapsa Porzingisa sprawa jest jasna. Gdyby nie podpisał teraz przedłużenia, za rok trafiłby na rynek wolnych agentów i Dallas Mavericks mogli go stracić. W Teksasie stwierdzili, że zabezpieczą przyszłość wysokiego i ten porozumiał się w sprawie 5-letniego kontraktu za 158 milionów dolarów. W rotacji Ricka Carlisle’a ma stworzyć duet z Luką Donciciem. Mavs cały czas szukają trzeciego gracza, który wzmocni szansę Mavs w walce o czołówkę zachodniej konferencji.

– W Sacramento zostaje natomiast Harrison Barnes. Zawodnik porozumiał się w sprawie przedłużenia swojego wygasającego kontraktu. Skrzydłowy podpisał z Sacramento Kings 4-letnią umowę za 85 milionów dolarów i pozostanie jedną z podstawowych opcji w rotacji Luke’a Waltona. Barnes dołączył do Kings w trakcie zimowego okienka tego lata. Notował średnio 14,3 punktu i 5,5 zbiórki trafiając 45,5 FG% i 40% za trzy. To inwestycja w przyszłość i zobaczymy, czy się Kings opłaci.

– Tymczasem J.J. Redick opuszcza Philadelphię 76ers i od kolejnego sezonu będzie walczył w koszulce New Orleans Pelicans. Zawodnik deklarował chęć pozostania w Mieście Braterskiej Miłości, ale najwyraźniej oferta nie była tak dobra, jak ta z Luizjany. Z nowym zespołem Redick podpisze 2-letni kontrakt za 26,5 miliona dolarów. Będzie wsparciem dla młodej rotacji, jaka zbudowała się w ekipie Alvina Gentry’ego. Niewykluczone, że to ostatni kontrakt w karierze super-strzelca.

– Zgodnie z tym, o czym pisaliśmy wcześniej – Derrick Rose dogadał się z Detroit Pistons w sprawie 2-letniej umowy za 15 milionów dolarów. 

– Tymczasem Charlotte Hornets w transakcji sign-and-trade pozyskali Terry’ego Roziera. Zawodnik podpisał 3-letni kontrakt za 58 milionów dolarów i od razu pojawiły się pogłoski, że Hornets przepłacili. C’s zawodnika podpiszą i odeślą do Charlotte, a miejsce w salary-cap wypełni 4-letnia umowa za 141 milionów dolarów dla Kemby Walkera, który przejmie obowiązki pierwszego rozgrywającego. Niewykluczone, że Rozier będzie jedynką w rotacji Hornets.

NBA: Kevin Durant i Kyrie Irving wybierają Brooklyn Nets!


Najważniejsze informacje z pierwszego dnia okienka transferowego NBA znajdziecie tutaj.

NBA: Rynek transferowy otwarty i bomby na początek! Dzień 1 NA ŻYWO!