Rusell Westbrook jest na ustach wszystkich fanów Los Angeles Lakers, po słabych występach drużyny niebezpodstawnie został uznany za główną przyczynę takie stanu rzeczy.

Drużyna z Miasta Aniołów rozpoczęła sezon od trzech porażek, Rusell Westbrook notował w tych meczach średnio 10,3 punktu, 6,7 zbiórki i 4,3 asysty. Nie są to imponujące statystyki jak na zawodnika, który zarabia trochę ponad 44 miliony dolarów za sezon. Stał się on niebezpodstawnie „kozłem” ofiarnym, wielu ekspertów jak i kibiców wini głównie Westbrooka za porażki drużyny. Dodatkowo Rusell swoim zachowaniem dolewa oliwy do ognia, jego pomeczowe wypowiedzi, gesty, mimika twarzy to wszystko sprawia, że z dnia na dzień krytyka jest coraz większa. Wydaje się, że on sam nie dostrzega, żadnego problemu w swojej grze.

W końcówce meczu przeciwko Portland Trail Blazers Westbrook oddał kilka nieprzemyślanych rzutów, przez co jego drużyna straciła przewagę i przegrała to spotkanie. Automatycznie po tej porażce na zawodnika wylała się kolejna fala krytyki. Na temat słabej postawy Rusella zdecydował wypowiedzieć się także Magic Johnson:
– Po pierwsze jesteś rozgrywającym, weź odpowiedzialność. Jeśli nie grasz dobrze, to powiedz, że nie grasz dobrze. Kiedy grałem słabo przeciwko Celtics w 1984 roku, przyznałem się do tego i wziąłem odpowiedzialność na siebie. To ja byłem powodem słabej gry Lakers, dlatego latem ciężko pracowałem, rok później wygraliśmy, a ja byłem w formie.

Legendarny rozgrywający Lakers przekazał także kilka rad, które według niego powinny pomóc Westbrookowi:
– Przestań walczyć z mediami, przestań walczyć z fanami i po prostu przyznaj, że nie grałeś dobrze, ale teraz będziesz grać lepiej. Musisz zmierzyć się z tym, co piszą, mówią media, nie możesz być wściekły na dziennikarzy i fanów. Jeśli nie grasz dobrze, oni to widzą, musisz być silny i nie możesz przejmować się krytyką. Wejdź, wykonaj swoją pracę, jak należy, a jeśli coś Ci nie wyjdzie, zaakceptuj to i popraw się w następnym meczu. Wtedy fani będą Cię szanować, tak jak mnie, kiedy przyznałem, że grałem słabo. Jesteś rozgrywającym, jesteś generałem na parkiecie, musisz podejmować na boisku lepsze decyzje.

Rusell Westbrook będzie miał okazję zrehabilitować się za swoją słabą grę już 27 października, kiedy Los Angeles Lakers zmierzą się z Denver Nuggets. Wtedy też będziemy widzieli czy rozgrywający wziął do siebie słowa, które skierował pod jego adresem Magic Johnson.

Wspieraj PROBASKET

  • Robiąc zakupy wybierz oficjalny sklep Nike
  • Albo SK STORE, czyli dawny Sklep Koszykarza
  • Planujesz zakup NBA League Pass? Wybierz nasz link
  • Zarejestruj się i znajdź świetne promocje w sklepie Lounge by Zalando
  • Ogromne wyprzedaże znajdziesz też w sklepie HalfPrice
  • Zobacz czy oficjalny sklep New Balance nie będzie miał dla Ciebie dobrej oferty
  • Jadąc na wakacje sprawdź ofertę polskich linii lotniczych LOT
  • Lub znajdź hotel za połowę ceny dzięki wyszukiwarce Triverna