Luka Doncić jest najbardziej utytułowanym europejskim graczem, jaki kiedykolwiek wszedł do NBA. Teraz dostąpił kolejnego zaszczytu. Euroliga postanowiła uhonorować 21-letniego słoweńskiego gwiazdora włączając go do grona najlepszych zawodników europejskiej ligi minionej dekady.

Godne uwagi w tym wyróżnieniu jest to, że Doncić swoje wielkie sukcesy odniósł w ciągu zaledwie trzech sezonów jakie spędził w drużynie Realu Madryt. Zanim przystąpił do draftu NBA, w ostatnim rozegranym w Europie sezonie Doncić zdobywał średnio 16 punktów, 4,8 zbiórek i 4,3 asyst w 33 meczach Euroligi. Miał wówczas zaledwie 18 lat. W swoim najlepszym, a zarazem historycznym sezonie w Europie, Luka otrzymał wyróżnienie dla Wschodzącej Gwiazdy EuroLeague, znalazł się w Pierwszej Drużynie All-EuroLeague oraz otrzymał dwie najważniejsze nagrody, czyli MVP Final Four EuroLeague i MVP EuroLeague. Dodatkowo, poprowadził Real Madryt do wygrania mistrzostwa Hiszpanii. Wyróżnienia nieprawdopodobne jak na nastolatka.

Dallas Mavericks doskonale wiedzieli co robią, gdy w 2018 roku dokonali nocnej wymiany z Atlantą. Podczas dwuletniego zaledwie pobytu w NBA, osiągnięcia Luki przekroczyły wszelkie oczekiwania. Wygrał nagrodą Rookie of the Year i awansował do zespołu All-Star w swoim drugim sezonie w najlepszej lidze świata. Kiedy debiutował w Eurolidze w wieku 16 lat, nikt chyba nie mógł przypuszczać, że poziom jego umiejętności i talentu będzie tak wysoki.

Nie ma przypadku w tym, że przez wszystkich nazywany jest „Cudownym chłopcem”. Doncić mimo młodego wieku, już pół dekady zachwyca świat swoimi umiejętnościami. Wyróżnienie przyznane przez władze Euroligi jest kolejnym już wyróżnieniem dla Luki, mimo stosunkowo krótkiej lecz już teraz bardzo bogatej kariery.

Tylko przez 3 dni! Nowa wyprzedaż w oficjalnym sklepie Nike! Zniżka do 55%!
1 KOMENTARZ

  1. Jestem wielkim fanem Luki ale bardziej utytułowanym graczem z Europy który wchodził do ligi NBA był Drazen Petrovic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj